• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Belediyesi model oldu
03 Eylül 2009 Perşembe 12:00

Selçuklu Belediyesi model oldu

Yüksek standartlarda asfalt kullanan ve ekonomik şartlarda üretim yapan Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, üretim ve uygulamada teknolojinin son yeniliklerini kullanıyor.

Yüksek standartlarda asfalt kullanan ve ekonomik şartlarda üretim yapan Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, üretim ve uygulamada teknolojinin son yeniliklerini kullanıyor.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belirledikleri hedefler doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, “Şehrimize yüksek standartlarda en az maliyetle hizmet etme gayreti içindeyiz” dedi. Başkan Altay, “Belediyemizin asfalt plenti Konya'nın en büyük asfalt üretim tesisidir. Teknolojinin son yenilikleriyle hizmet veren asfalt üretim tesislerimizde 2 ayrı asfalt plentimiz mevcuttur. Tesisimizin toplam üretim gücü saatte 300 tondur. Asfalt üretim tesislerimizde üretilen mamuller laboratuvar ortamında test edilmektedir. Her üretiminden numuneler alınmakta ve kalite dayanıklılık testine tabi tutulmaktadır. Bu nedenle asfalt üretiminde kaliteye büyük önem veriyoruz ve Avrupa standartlarında asfalt üretimi gerçekleştiriyoruz. Bu sezon şu ana kadar yapılan üretim 39 bin 540 tona ulaştı. Uygulamada da standart yükseldi. Donanım ve personelimizin düzenlediğimiz seminerlerle eğitim almasıyla bu standardı yükselttik. Selçuklu Belediyesi asfalt üretimi ve kullanımı konusunda model olmuştur. Daha kaliteli ve daha çevreci asfaltı daha ekonomik üretiyoruz. Diğer yandan ülkemizde çok kullanılmayan bitümlü harç kaplama adı verilen güvenli ve dayanıklı malzemeyi de ilçemizin birçok caddesinde hizmete sunduk. Ayrıca yeni yerleşim yerlerinde kullandığımız emülsiyonlu çift kat satıh kaplama, sıcak asfalta oranla 4/1 daha ekonomiktir. Bu asfaltın çevreye zararı da minimumdur. Hedeflerimizin üzerinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza sezon sonuna kadar devam edeceğiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA