• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Belediyesi, hizmette kaliteyi yükseltiyor
28 Aralık 2009 Pazartesi 13:43

Selçuklu Belediyesi, hizmette kaliteyi yükseltiyor

Selçuklu Belediyesi, hizmette kaliteyi yükseltiyor, bu yüzden...
ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi, TSE EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri ve TS 18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS) belgesi sahibi olan Selçuklu Belediyesi katile eğitim seminerlerini sürdürüyor.
 

TSE EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri ve TS 18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS) faaliyetleri kapsamında, TSE Personel ve Sistem Belgelendirme Müdürlüğü Tetkik Görevlisi ve Eğitimcisi Meltem Eliri tarafından belediye meclis salonunda personele eğitim semineri verildi.

Seminerde; İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve Uygulamaların Tarihçesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası, İş Sağlığı ve Güvenliği İle İlgili Kısa Tanımlar, Planlama, Uygulama ve Çalıştırma, Kontrol ve Düzeltici Faaliyetler konu edindi. Çevre Yönetim Sistemleri ile ilgili olarak da, ÇYS Kavramının gelişimi ve günümüzdeki önemi, 2672 sayılı çevre kanunu ve ilgili zorunluluklar, ÇYS sisteminin temel yönetim prensipleri, ISO 14001 standardının analizi, Yasal gereklilikler, Operasyonel uygulamalar gibi konular işlendi. 
 
 İSG Yönetim sistemi hakkında genel bir bilgi veren Meltem Eliri, kuruluşun faaliyetleri ile ilgili İSG riskleri yönetimini kolaylaştıran tüm yönetim sisteminin bir parçası olduğunu ve bu kuruluş yapısını, faaliyet planlarını, sorumlulukları, deneyimleri, prosesleri, rosedürleri ve kuruluşun İSG politikasının geliştirilmesi, uygulanması, iyileştirilmesi, başarılması, gözden geçirilmesi ve sürdürülebilmesi için kaynakları kapsadığını belirtti.
 

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi aracılığıyla risk ve fırsatların daha sistematik ve verimli biçimde yönetileceğini ifade eden Eliri, “ İş Güvenliği üç temel kriteri kapsar. Bunlar; İşçi güvenliği, İşletme güvenliği ve Üretim güvenliği’dir.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA