• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Belediyesi, esnafı iyi hal için uyardı
06 Ocak 2010 Çarşamba 16:10

Selçuklu Belediyesi, esnafı iyi hal için uyardı

Selçuklu Belediyesi ilçede faaliyet gösteren esnafların hafta tatili ruhsatlarını yeniletmeleri ve...
Selçuklu Belediyesi ilçede faaliyet gösteren esnafların hafta tatili ruhsatlarını yeniletmeleri ve Ölçü aletlerinin kontrol muayenelerini yaptırmaları konusunda uyardı.
 
Hafta Sonu Çalışma Ruhsatlarınızı yeniletin
Selçuklu Belediyesinden yapılan açıklamada 2010 yılı hafta sonu açma ruhsatı bulunanların bu ruhsatlarını yeniletmeleri ve ruhsatı olmadan hafta sonu çalışmak isteyenlerin de başvuruda bulunarak hafta sonu ruhsatı almaları istendi. Açıklamada ayrıca; 394 Sayılı Kanunun 4. maddesinde sayılan işyerleri, hafta tatilinden istinse tutulmakla birlikte bu muaflıktan yararlanılması için 8. madde çerçevesinde işyeri sahipleri veya sorumlu müdürleri tarafından Selçuklu Belediyesine başvurularak hafta tatili ruhsatı alınması gerektiği belirtildi.
 
Selçuklu Belediyesi Ruhsat ve Denetim ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri hafta sonlarında yaptıkları denetim ve incelemelerde ruhsatsız olarak faaliyet gösteren işyerlerini ikaz ettiler. Bu ikaza rağmen ruhsatsız çalışma yapan işyerlerine  cezai işlem uygulanacak.
 
Ölçü ve Ölçü Aletlerinizi kontrol ettirin
Selçuklu Belediyesinden yapılan açıklamada ölçü ve ölçü aletlerinin kontrolü ile ilgili şu görüşlere yer verildi.
 
“3516 Sayılı Ölçü ve Ayar Kanunun 21. maddesi gereğince Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Selçuklu, Derbent, Altınekin ile bu ilçelere bağlı beldelerde bulunan ölçü ve ölçü aletleri kullananların kullandıkları ölçü ve ölçü aletlerinin kontrol ettirmesi gerekmektedir. Söz konusu kanunun 9. maddesi ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik olarak kontrol edilmesi gerektiğini belirtmektedir. Ölçü ve ölçü aletleri bulunduran kişi ve kuruluşlar Selçuklu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne Şubat ayı sonuna kadar beyanlarını bildiren dilekçe vermek zorundadır. Süresi içinde beyanda bulunmayanlar hakkında 15. maddeye göre yasal işlem yapılacaktır. Hemşehrilerimizin kanun ve yönetmeliklerde istenilen şartları taşımaları ve yasal olarak suçlu duruma düşmemeleri için gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir"
 
İşletme Ruhsatı, Hafta Sonu Çalışma Ruhsatı ile ölçü ve tartı aletlerinin kontrol muayeneleri Selçuklu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından yapılıyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA