• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Belediyesi eğitim semineri düzenledi
31 Temmuz 2011 Pazar 15:28

Selçuklu Belediyesi eğitim semineri düzenledi

Selçuklu Belediyesi hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında Eğitimde Profesyonellik, İz Bırakan Eğitimcinin Eğitimi konulu 3 gün süren seminer düzenlendi. Eğitim sonunda katılımcılara eğitimci...
Selçuklu Belediyesince personele yönelik ‘Eğitimde Profesyonellik, İz Bırakan Eğitimcinin Eğitimi’ konulu eğitim semineri düzenlendi. Eğitmen Altan Özen tarafından kurum içi ve dışı çalışabilecek eğitimci yetiştirmek amacıyla kurum içinde var olan eğitimcilerin bilgi ve beceri seviyesini artırmak ve sunum kabiliyetlerini güçlendirmek için düzenlenen seminer 3 gün sürdü. Eğitim sonunda katılımcılara eğitimci sertifikası verildi.
 
Eğitim seminerinin başlıca konuları arasında; ‘Konuşmacı Tipleri, Eğitimci Kişiliği, Yetişkin eğitimi özellikleri, Öğrenmeyi öğrenme ve öğrenme tarzları, Eğitim ihtiyacının belirlenmesi, Eğitimin tasarlanması, Hedef belirlemek, İçerik, Görsel malzeme ve doküman hazırlığı, Uygulamaları planlamak, Zor sorularla başa çıkmak, İlk izlenim için hazırlık, Korkuyu yenmek, Sözlü ve sözsüz iletişim, Katılımcıya ulaşmak, Dinleme becerisi, Son izlenim ve Akılda kalıcılık, Eğitim süresi, Eğitimlerin kalıcılığını arttırmak, Eğitimci sorumluluğu nerede başlar nerede biter’ yer aldı.
 
Kurum hedeflerine ulaşmada insan kaynaklarını en verimli performansı sergileyecek şekilde kullanmak gerektiğini belirten eğitmen Altan özen, “Verimlilik düzeyi, çalışanların kolektif çabaları ile yükselmektedir. Kişinin davranışlarını gelişmelerini sürdürme ve öğrenme süreci eğitimdir” dedi.
 
Eğitimin iki temel unsuru olduğunu belirten Eğitim Altan Özen, ‘Asıl olan kendimizi anlaşılır kılmaktır’ dedi. İyi bir ilk izlenim yaratmak için asla ikinci şansın bulunmadığına dikkat çeken Özen, “Eğitimci bu şansı en iyi şekilde kullanmak zorundadır. Sonra katılımcıların durumlarını gözden geçirerek onları tanımak, rahat ve doğal olmak ile gülümsemek eğitim için en önemli unsurlardır. İnsan beyni çok şımarık çok çabuk canı sıkılır. Dinleyicinin dikkatini üzerimizde tutmak için dramatik öğelere ihtiyacımız var. Akılda kalıcılık için gerilim yaratmak, merak yaratmak, duyguları hatırlama olasılığını arttırır. Böylece eğitim verilen kitleye vermek istediğiniz mesajları en iyi şekilde vermiş olursunuz” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA