• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Belediyesi destekleri kaptı
15 Temmuz 2010 Perşembe 16:41

Selçuklu Belediyesi destekleri kaptı

Mevka Destek Programlarına başvuran Selçuklu Belediyesinin Muhtar Evleri Solar Elektrik Üretim Sistemi Uygulama Projesi destek almaya hak kazandı

Mevlana Kalkınma Ajansı’nın Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programına başvuruda bulunan Selçuklu Belediyesi’nin ‘Muhtar Evleri Solar Elektrik Üretim Sistemi Uygulama Projesi’ destek almaya hak kazandı. Projenin sözleşmesi Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman ile Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Gürbüzer tarafından imzalandı.

Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Gürbüzer, mali destek programının ve projenin genel amacı olan bölge halkının yaşam kalitesinin artırılması ve yaşanabilir çevresel ortamların sürdürülebilirliğinin sağlanması yoluyla bölgenin refah seviyesinin artırılmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Gürbüzer, bu bağlamda sözleşmeye konu olan “Muhtar Evleri Solar Elektrik Üretim Sistemi Uygulama Projesi” nin Türkiye’de birçok belediyeye temiz enerji kaynaklarının kullanımı açısından örnek teşkil edecek bir proje olduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısı Gürbüzer, “Projenin temel amacı yenilenebilir enerji kaynaklarından solar enerjinin 14 adet Muhtar Ofisinde etkin ve verimli kullanımını sağlamak, bu yolla elde edilecek enerji ile ofislerin ısınma ve soğutma ihtiyaçlarının büyük bir bölümünün karşılanması öngörülmektedir. Çevreci, yenilenebilir ve sıfır işletme maliyetli temel enerji kaynağı olan Güneş’ten faydalanan bu sistemin; projelendirilmesi, uygulanması ve sistemin sürdürülebilirliğinin sağlanması için gereken tüm faaliyetlerin bu proje kapsamında yer almaktadır.” dedi.

Gürbüzer ayrıca, yenilenebilir enerji kaynaklarından solar enerjinin etkin ve sürdürülebilir kullanımının sağlanması, ilçe halkının ve özel sektörün bilinçlendirilmesi, kamunun bu konuda özel sektöre öncülüğü ile kamu-özel sektör işbirliği açısından projenin model olacağını vurguladı.

Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman da projenin Selçuklu Belediyesi’ne ve ilçe sakinlerine hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA