• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Belediyesi 2019 Proje Destek Programına başvurular başlıyor
10 Ekim 2018 Çarşamba 17:44

Selçuklu Belediyesi 2019 Proje Destek Programına başvurular başlıyor

Selçuklu Belediyesi tarafından Selçuklu’nun yaşam kalitesine katkı sağlamak amacıyla yürütülen ve geleneksel hale gelen "Proje Destek Programı"na başvurular başlıyor.
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı her yıl geleneksel hale getirilen destek projesi bilgilendirme toplantısını Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirdi.
 
Programa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Belediye Başkan Yardımcıları, İl Başkan Yardımcısı Ahmet Fatih Özbayacı, Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Konya Sivil Toplum Kuruluşu Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil, Konya Sivil Toplum Kuruluşu Platformu Başkan Yardımcısı Mehmet Konmaz ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
 
Selçuklu Belediye Başkanı Pekyatırmacı, 2019 Proje Destek programının amacının, kişilerin, öğrenci topluluklarının, kamu kurum ve kuruluşlarıyla sivil toplum kuruluşlarının projeye ait kapsamlı destek türleri, tutarı, oranı ve her bir programa mahsus şartlarını Selçuklu Belediyesi tarafından desteklemek olduğunu söyledi.
 
“PROJESİ OLANLAR İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT”                                    
 
Şehrin yönetimine yaşam kalitesine yönelik projesi olanlar için önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Pekyatırmacı, program kapsamında uygulanacak projelerin şehrimize katma değer sağlayacağını biliyorum. Toplumumuzun hayallerini süsleyen birçok güzelliğin ortaya çıkacağını düşünüyorum. Başvuru şartlarını taşıyan kişi, öğrenci toplulukları kamu kurum ve kuruluşlarıyla STK’ların projeye destek çağrımızı duymalarını bu şehre hizmet için ortaya çıkan bu imkanı en iyi şekilde değerlendireceklerine inanıyorum” diye konuştu.
 
“ HEDEF PROJE KATILIMI İLE ŞEHRİN GELİŞİMİNE KATKI”
 
Sivil toplum kuruluşlarının fikir ürettikleri ama uygulayamadıkları şehre dair projelerin desteklenmesi ve uygulanmasının da amaçları arasında olduğunu aktaran Pekyatırmacı “Program ile ilçede yaşayanların projeye katılımı ve ilçe gelişimine katkıları hedeflenmektedir. Programa kişiler öğrenci toplulukları kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları katılabiliyorlar. Öğrenci toplulukları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve topluluklardan sadece Selçuklu İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde olanlar, buna bağlı okul ve kurumların başvuru yapması durumunda en az iki okul ortaklaşa hazırladığı projeler halinde başvurularını yapabiliyorlar.” dedi.
 
“15 EKİM'DE BAŞVURULAR BAŞLIYOR"
 
2019 yılında uygulanmaya başlayacak proje başvurularının 15 Ekim 15 Kasım 2018 tarihleri arasında alınacağının bilgisini de veren Pekyatırmacı, “programa bağımsız veya ortak olma durumuna bakılmaksızın en fazla iki projeyle bir kişi veya kuruluş başvurabiliyor. Buna ilişkin duyurular belediyeni web sitesinden yapılacak. Ve program kapsamında oluşturulacak komisyonu başvuruları değerlendirmesinin ardından projeler Ocak 2019 tarihinden itibaren de uygulanmaya başlayacak. 2019 yılına ait planlama yapıldı.” diye aktardı.
 
“ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE”
 
Konuşmasında enflasyonla olan mücadeleye de değinen Pekyatırmacı , “Ülkemizde şuan devam eden bir ekonomik mücadele var. Bununla ilgili denetimleri tedbirleri devletimiz alıyor. İnşallah devlet ve millet el ele bu süreci en iyi şekilde atlatacağız. Bu doğrultuda da alınan tedbirler yürütülen faaliyetler zaten neticelerini gösteriyor. 24 Haziran seçimlerden sonra bir baskı olsa da bu baskıları alınan önlemlerle bertaraf etmeye çalışıyoruz. Dün Hazine Ve Maliye Bakanımızın yaptığı açıklamalar doğrultusunda da inşallah enflasyonla topyekün mücadelede hep birlikte şirketlerimizle, kuruluşlarımızla, yerel yönetimlerimizle, merkezi kuruluşlarımızla bu mücadeleyi de en iyi şekilde sürdürerek enflasyon belasını da başımızdan atacağız.” şeklinde konuştu.
 
SÜMEYRA KENESARI / YENİ HABER GAZETESİ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ilgın Ticaret Borsası Elektronik Satış Salonu hizmete girdi
  • “Artık büyük Türkiye hedefine odaklanmalıyız”
  • Üniversiteli gençler Bilim Merkezi Gözlem Etkinliğinde buluştu
  • Her öğretmen e-Twinning ile tanışıyor
  • Kulu'da "sağlıklı yaşam" yürüyüşü düzenlendi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA