• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukdan Teknik Resim Destek Programı desteği
02 Mart 2012 Cuma 11:55

Selçuk'dan 'Teknik Resim Destek Programı' desteği

Mevlana Kalkınma Ajansı'nın (MEVKA) 2011 yılının ikinci yarısında ''Teknik Resim Destek Programı'' kapsamında desteklemeye değer bulduğu 92 projeden 10'u Konya Teknokent bünyesinde görev yapan Selçuk
Mevlana Kalkınma Ajansı'nın (MEVKA) 2011 yılının ikinci yarısında ''Teknik Resim Destek Programı'' kapsamında desteklemeye değer bulduğu 92 projeden 10'u Konya Teknokent bünyesinde görev yapan Selçuk Üniversitesi öğretim üyelerince yürütüldü.
    
Konya Teknokent Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatih Botsalı, yaptığı açıklamada, kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla üniversite işbirliğinin önemine değindi.
    
Selçuk Üniversitesi'nin, eğitim ve araştırma faaliyetlerinin yanı sıra, üniversitede üretilen bilginin bölge ve ülke yararına kullanılmasını sağlayacak yayım faaliyetlerine ağırlık verdiğini ifade eden Botsalı, ''Stratejik hedeflerimizi belirlerken üniversitemizde hem teknik hem de sosyal alanlardaki araştırma faaliyetlerinin yoğunluğunun artırılmasına, araştırma konularının bölgemizin ve ülkemizin ihtiyaçlarına duyduğu alanlardan seçilmesine, üniversitemizin bölgemizdeki kamu ve özel sektör kuruluşları ile işbirliği halinde ortak projeler uygulamaya koymasına öncelik vermekteyiz'' dedi.
    
MEVKA'dan alınan desteği değerlendiren Prof. Dr. Botsalı, şunları kaydetti:
    
''Selçuk Üniversitesi öğretim üyeleri Konya Teknokent üzerinden MEVKA tarafından desteklenen çok sayıda projenin uygulanmasına, teknik ve idari destek hizmeti sağlayarak Karaman-Konya Bölgesi'nin gelişmesine önemli katkılar sağlamışlardır. Konya Teknokent bünyesinde Proje ve İş Geliştirme Merkezi (PİGEM) kamu sektörü-özel sektör-üniversite işbirliğinde önemli başarılara imza atmıştır. Bölgesel kalkınma stratejilerinin büyük öneme sahip olduğu günümüzde MEVKA'nın sağladığı farklı alanlardaki desteklerin, bölgemizin sahip olduğu potansiyelin en etkin biçimde kullanılmasına, bölgenin dinamiklerinin harekete geçmesine, bölgemizdeki kuruluşlar arasında işbirliğinin gelişmesine önemli katkılar sağladığına inanıyorum.''
 
AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA