• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuka 4 yıldızlı uygulama oteli
10 Haziran 2009 Çarşamba 10:35

Selçuk'a 4 yıldızlı uygulama oteli

4 yıldızlı uygulama otelinin önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde hizmete açılması planlanıyor.

İşadamı Ali Akkanat tarafından Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu bünyesinde yaptırılan 4 yıldızlı uygulama otelinin önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde hizmete açılması planlanıyor. Selçuklu mimarisine göre yapılan, 4 süit odanın da bulunduğu otelde, günde ortalama 100 öğrenci uygulama dersleri alabilecek.

            

900 metrekare zemin üzerinde inşa edilen otel binası, bodrum ve zeminin yanı sıra 4 kattan oluşuyor. Otel binasının toplam kapalı alanı 5 bin 322 metrekareyi bulurken, otelin tahmini maliyetinin 5.5 milyon TL’yi bulması bekleniyor.
 
Otel binasında dördü süit olmak üzere toplam 30 oda bulunduğunu belirten Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, “Bunun yanı sıra300 metrekare restorant alanı,205 metrekare,124 metrekare ve63 metrekare olmak üzere 3 adet çok amaçlı toplantı salonu ile 4 seminer odası bulunmaktadır. Selçuklu mimarisine göre yapılan uygulama otelini, 2009 – 2010 eğitim-öğretim yılında hizmete açmayı planlıyoruz. Kamil Akkanat Uygulama Oteli faaliyete geçtiğinde dönüşümlü olarak günlük 100’e yakın öğrencimiz uygulama derslerini otelde yapabilecek. Otel, hem kentte turizm alanındaki büyük bir eksikliği giderecek hem de öğrencilerimiz açısından önemli bir uygulama sahası olacak.” dedi.
 
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ise hayırsever işadamlarının destekleri ile üniversitenin bir çok birimini yeniden yapılandırdıklarını böylelikle ‘Değişen ve Değiştiren Üniversite’ hedeflerine ulaşmada önemli adımlar attıklarını belirterek, “Sayın Ali Akkanat, Beyşehir’de otelin yanı sıra ek derslik binası ve 500 kişilik kız öğrenci yurdu da yaptırıyor. Çalışmaları hızla süren bu 3 tesis için kendileri yaklaşık 20 milyon TL harcayacak” diye konuştu.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA