• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk Üniversitesine ödül
26 Şubat 2014 Çarşamba 15:10

Selçuk Üniversitesi'ne ödül

Selçuk Üniversitesi'ne Turizm Eğitimi özel ödülü
Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) “Dünya Rehberler Günü” etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve 23 kategorinin bulunduğu yarışmada, “Turizm Eğitimi Prof. Dr. Halet Çambel Özel Ödülü” Selçuk Üniversitesi Silifke Taşucu Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölüm Başkanı ve Turizm Rehberliği Program Koordinatörü Öğretim Görevlisi İshak Kozak’a verildi. 
Kozak’ın turist rehberi yetiştirilmesi konusunda uzun yıllardır yapmış olduğu başarılı çalışmalar, ülke turizmine ve turizm sektörüne çok önemli katkılarından dolayı ödüle layık görüldüğü belirtildi. Ödülü Selçuk Üniversitesi ve tüm rehberler adına aldığını belirten Kozak “Turizm sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek adına üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz. Okulumuz Turizm Rehberliği Programı mezunu öğrencilerden 378 kişiye Gezi Katılım Belgesini vermiş, yaklaşık 100 öğrencinin de diğer üniversite veya bakanlık tarafından yapılan gezilere katılmasını sağlamıştır. Böylece 478 öğrenciyi rehber adayı olarak yetiştirmiştir. Profesyonel turist rehber sayısının artması turizm sektörünün gelişmesi adına olumlu bir gelişme olarak ön plana çıkmaktadır ve biz Selçuk Üniversitesi Silifke Taşucu Meslek Yüksekokulu olarak ülke turizmine nitelikli rehberler yetiştirmek adına çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
 
TURİST REHBERİ YETİŞTİRMEDE 400 REHBERLE TÜRKİYE LİDERİ
Turizm Rehberliği Programı öğrencilerinin turist rehberi olabilmeleri için gerekli olan Gezi Katılım Belgesini alabilmeleri amacıyla toplamda 13 bin 500 kilometre mesafeyi kapsayan 37 günlük Türkiye Turu’nu 10 kez düzenleyerek 135 bin kilometre tur gerçekleştirdiklerini belirten Selçuk Üniversitesi Silifke Taşucu Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Halis Oğuz ise, “Halen ülkemizde faaliyet gösteren 11 bin civarında rehberden 400’ü okulumuzdan mezun olmuştur. Bu anlamda okulumuz, Kültür ve Turizm Bakanlığı kayıtlarında da sabit olduğu üzere ülke genelinde rakipleri arasında bakanlığa en çok turist rehberi yetiştiren kurum olmuştur. İshak Kozak hocamıza ve bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA