• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk Üniversitesi, rektörünü seçiyor
12 Kasım 2011 Cumartesi 14:11

Selçuk Üniversitesi, rektörünü seçiyor

Selçuk Üniversitesinde rektörlük seçimleri yaklaştı.

Selçuk Üniversitesinde rektörlük seçimleri yaklaştı. 24 Kasım’da yapılacak olan seçimlerde öğretim üyeleri Selçuk Üniversitesinin yeni rektörünü belirleyecek. Dokuz adayın yarıştığı rektörlük seçimlerinin en güçlü adayı ise Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hakkı Gökbel.

Selçuk Üniversitesinde yirmi bir yıldır öğretim üyesi olarak çalışan ve üniversitede çeşitli konumlarda idarecilik yapan Prof.Dr.Gökbel, araştırma, eğitim-öğretim, altyapı ve yönetim kalitesini artırarak Selçuk Üniversitesinin dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmesini hedefliyor.

Hayali projelerden, abartılı vaatlerden uzak, sadece tutabileceği sözleri veren Gökbel, bütün öğretim elemanlarının, diğer çalışanların ve öğrencilerin kendilerini her türlü endişeden uzak, tam bir huzur ortamında hissedecekleri bir üniversite ortamı oluşturmayı planlıyor.

Kendi fakültesinin yanı sıra bütün fakültelerde ciddi destekler bulan, hem Alaaddin Keykubat Kampüsünde hem de Selçuk Üniversitesinin diğer birimlerinde en güçlü aday olarak gösterilen Prof.Dr.Gökbel, rakip adaylara karşı olumsuz söz sarf etmeyerek çevresinin beğenisini topluyor. Kendisine oy versin ya da vermesin kimseyi yok saymayacağını, ötekileştirmeyeceğini, dışlamayacağını ve ayırımcı davranmayacağını dile getiren Gökbel: “Çeşitlilik zenginliktir. Üniversite çok yönlülük ve zenginlik yeridir, tek bakış açısına dayanmamalıdır. Sadece bana oy verenlerin değil, herkesin rektörü olmaya talibim. Dar kadrolarla çalışma lüksüm yok. Rektörlük görevini üstlendiğimde, seçimlerde kimi desteklemiş olursa olsun, birikim ve yetkinliği olan herkesle çalışacağım” dedi.

 
YORUMLAR
adalet
akademik personel
Hakkı Bey mevcut rektörün öğretim üyelerini arayıp kendileri için oy istemesi ile ilgili ne düşünüyor acaba?
78.165.187.248
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA