• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk Üniversitesi Bartında
02 Kasım 2010 Salı 16:54

Selçuk Üniversitesi Bartın'da

Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün 5 öğretim üyesi ile 55 öğrencisi Bartın'ın analitik etüt raporunu hazırlıyor.
Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün 5 öğretim üyesi ile 55 öğrencisi Bartın'ın analitik etüt raporunu hazırlıyor.
 
Selçuk Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Çiftçi, Yrd. Doç. Dr. Filiz Alkan Meşhur, Öğretim Görevlisi Dr. Ali Osman Çıbıkdiken, Araştırma Görevlileri Serhat Yenice ve Sedef Eryiğit'in beraberinde Bartın'a gelen 55 üniversite öğrencisi Bartın Belediyesi'nde çalışmalarını sürdürüyor. Selçuk Üniversitesi'nin Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün ikinci sınıf öğretim planında yer alan Planlama Atölyesi dersi kapsamında güz ve bahar yarıyıllarında çalışmak üzere doğal-kültürel potansiyeli olan ve nüfus açısından da orta büyüklükte kentleri çalışma alanı olarak belirleyen üniversite, gittiği kentlere ilişkin planlamaya temel oluşturacak araştırma ve analiz çalışmaları üretiyor.
 
31 Ekim-5 Kasım 2010 tarihlerinde Bartın'daki çalışma süresi içerisinde Bartın'ın, ülke ve bölge içindeki yeri, mekansal oluşum ve tarihi gelişimi, fiziki yapı ve çevresel kaynaklar, nüfus ve sosyal yapı, ekonomik yapı, teknik altyapı, arazi kullanımı, planlama çalışmalarının tarihsel süreç içerisindeki gelişimine ilişkin verileri bir araya getirecek olan çalışma ile "Analitik Etüd Raporu" oluşturulacak. Öğrencilerin çalışmaları ışığında güz yarıyılı sonunda ise veriler ışığında 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planları, bahar döneminde 1/5000 ölçekli nazım imar planı, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve kentsel tasarım projelerine yönelik çalışmalar ortaya konulacak.
 
Belediye Başkanı Cemal Akın, Selçuk Üniversitesi öğrencilerinin 6 günlük çalışma programı içerisinde belediye olarak kendilerine her türlü desteğin verildiğini belirterek, "Selçuk Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün 55 öğrencisi ile 5 öğretim görevlisinin çalışmaları ve hazırlayacağı raporlar bizlere de ışık tutacaktır. Sahip olduğu doğal, kültürel ve ekonomik potansiyeller açısından bu öğretim yılında Bartın'ın seçilmesi ve burada çalışma yapılmasından dolayı memnunuz. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA