• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk Tıpta başhekimlik devir teslim heyecanı
21 Ocak 2016 Perşembe 15:34

Selçuk Tıp'ta başhekimlik devir teslim heyecanı

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Başhekimlik Devir Teslim Töreni gerçekleştirildi.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimlik Devir Teslim Törenine çok sayıda akademik ve idari personel katıldı. Devir Teslim Töreni'nde ilk konuşmayı yapan vekil Başhekim Doç. Dr. Ali Sami KIVRAK "Yeni rektörümüz Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN tarafından Doç. Dr. Hüseyin YILMAZ hocamız başhekim olarak atanmıştır. Hastanemiz; günlük 3000-­3500 ayaktan hastaya tedavi vermekle birlikte ortalama %80 doluluk oranına ulaşmıştır ve 80 adet yoğun bakım yatak kapasitesine sahiptir. Kalite standartlarında 94 puan alarak Hacettepe’den sonra en yüksek puan sahip üniversite hastanesi olarak görevi teslim ediyoruz. Hasta memnuniyeti açısından da Konya’da en üst noktadayız. Prof. Dr. Yaşar Şen hocamız ve başhekimlik dönemimiz boyunca desteklerini esirgemeyen eski rektörümüz Prof. Dr. Hakkı Gökbel'e, başhekimliğimiz boyunca görev yapmış tüm başhekim yardımcısı arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Yeni başhekimimiz Doç. Dr. Hüseyin Yılmaz'ı ve ekibini tebrik ediyor başarılar diliyorum." dedi.

 Doç. Dr. Hüseyin YILMAZ'dan Teşekkür

Ankara'da olması sebebiyle Devir Teslim Törenine katılamayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin'in selamıyla sözlerine başlayan Doç. Dr. Hüseyin YILMAZ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan KARABULUT'a törene katılımı nedeniyle teşekkür etti. Doç. Dr. Hüseyin YILMAZ "hastanemizi hak ettiği yerlere ulaştırmak için, ben ve ekip arkadaşlarım sizlerin ve çalışanlarımızın desteği ile elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. " şeklinde konuştu.

Karabulut'tan Teşekkür ve Tebrik

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan KARABULUT ise "Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN ile el ele vererek bir avuç insanla başlattığımız yolculukta hastanemiz bugün 2000'in üzerinde çalışanla, hinterlandı ile beraber 10 bin kişiye ekmek yediren bir kurum haline gelmiştir. Hastanemizin yatak doluluk oranlarının yüzde 80'lere, günlük poliklinik sayısının 3000­-3500'e ulaşmış olması, Konya’da hasta memnuniyeti açısından birinci sırada, ülke genelinde hastane kalitesi açısından üniversite hastaneleri arasında ikinci sırada yer almış olması gurur vericidir. Tüm belirsizliklere rağmen Tıp Fakültesi Hastanesi olarak cesaretiyle bugünlere yelken açan ilk baştaki kurucu ekibe de bu vesileyle teşekkür ediyorum. Ayrıca hastanemizin bu güne gelmesini sağlayan tüm kademelerdeki çalışma arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliyorum" dedi. Makamların gelip geçici olduğunu belirten KARABULUT, yeni ekibin motivasyonlarını, heyecanlarını, vizyonlarını katmasıyla Selçuk Tıp'ın daha da güzel yerlere geleceğini ifade ederek görev değişikliğinin hayırlı olmasını, önceki yönetime teşekkür ederken, Doç. Dr. Hüseyin YILMAZ nezdinde yeni yönetime başarılar dilediğini ifade etti.    

    Konuşmalardan sonra Başhekim Doç. Dr. Ali Sami KIVRAK, başhekimlik görevini Doç. Dr. Hüseyin YILMAZ'a devretti. Başhekim Doç. Dr. Hüseyin YILMAZ devir teslim töreninin sonunda tebrikleri kabul etti. Devir teslim töreninde Doç.Dr. Hüsamettin VATANSEV, Doç.Dr. İlhan ÇİFTÇİ, Doç.Dr. İnci KARA, Doç.Dr. Mustafa KOPLAY başhekim yardımcıları olarak görevlerine başladılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Seydişehir-Antalya Karayolunda Trafik Yoğunluğu
  • Konya’da Amatör Spor Kulüplerine destek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA