• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk senarist yetiştirecek
29 Haziran 2009 Pazartesi 11:33

Selçuk senarist yetiştirecek

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, Kısaca Düşlerim Projesi kapsamında Konyanın Yunak İlçesindeki 16 ilköğretim öğrencisine eğitim verecek.
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, ‘Kısaca Düşlerim Projesi’ kapsamında Konya’nın Yunak İlçesi’ndeki 16 ilköğretim öğrencisine eğitim verip ardından senaryolarını beyaz perdeye aktarmaya hazırlanıyor. İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mete Kazaz, proje ile kısıtlı imkanlara sahip çocukların sosyal gelişimine katkıda bulunup, iletişim fakültesi öğrencilerine gönüllülük ve sosyal sorumluluk alanında deneyim kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.
 
Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Yunak Öğrenim Birimi ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında Yunak’ta TEGV etkinliklerine katılan ve sinemaya ilgisi olduğu belirlenen 16 ilköğretim okulu öğrencisi seçildi. Proje ile ilgili ön bilgilendirme toplantısının ardından minik senaristlere, Selçuk Üniversitesi Süha Arın Kısa Film Atölyesi’nde ‘Sinema’, ‘Medya Okuryazarlığı’ ve ‘Kısa Film’ konularında eğitimlerinin ardından farklı temalarda senaryo ve öykü ödevleri verildi.
 
Öğrencilerin yazdıkları senaryo ve öykülerin, iletişim fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin de aralarında bulunduğu proje ekibi tarafından değerlendirileceğini belirten Yrd. Doç. Dr. Kazaz , “Çocuklarla birlikte çekilecek senaryolar üzerinde karar verildikten sonra fakültemizin çekim ekibi, ekipmanları ile birlikte Yunak’a gidecek ve çocukların senaryoları burada çekilecek.  Görüntüler fakültemiz bünyesindeki Süha Arın Kısa Film Atöylesi’nin stüdyolarında montajlanacak. Montajlanan filmler yayına hazırlanacak ve tüm bu aşamalarda belirlenen 16 öğrenci de proje ekibi ile birlikte çalışacak. Yaklaşık 1.5 aylık süreç sonunda ise filmler Yunak kent merkezinde açık hava sinemasında halka gösterilecek. Aynı zamanda ilçede bilinçli medya okuryazarlığı konusunda Yunaklılara yönelik seminerler verilecek”  dedi.
 
Yrd. Doç. Dr. Kazaz,  proje ile kısıtlı imkanlara sahip çocukların sosyal gelişimine katkıda bulunup, iletişim fakültesi öğrencilerine gönüllülük ve sosyal sorumluluk alanında deneyim kazandırmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA