• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk öğrencilerini Almanya heyecanı sardı
23 Mart 2012 Cuma 17:17

Selçuk öğrencilerini Almanya heyecanı sardı

AB Türkiye Kültürlerarası Diyalog ve Müzeler Hibe Programı ile Turizm Sektöründe Dil Becerilerinin Avrupa Birliği Çerçevesinde Geliştirilmesi projeleri kapsamında Selçuk Üniversitesi Edebiyat...
‘AB Türkiye Kültürlerarası Diyalog ve Müzeler Hibe Programı’ ile ‘Turizm Sektöründe Dil Becerilerinin Avrupa Birliği Çerçevesinde Geliştirilmesi’ projeleri kapsamında Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Turizm Bölümleri’nden toplam 21 öğrenci Almanya’ya gitmeye hazırlanıyor.
 
TARİHİ MÜZELERLE BULUŞMA FIRSATI
 
 Konya Müze Müdürlüğü tarafından Edebiyat Fakültesi Tarih, Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümü öğrencilerine yönelik AB Türkiye Kültürlerarası Diyalog ve Müzeler Hibe Programı kapsamında yürütülen  “Anatoien Museums are Meeting with Museums in Berlin” projesi için seçilen 6 öğrenci Almanya’nın Başkenti Berlin’e gidecek. Başarı durumlarına göre belirlenen bölümlerden seçilen 45 öğrenci müze dersleri almaya başladı. Haftada 2 gün müze dersleri alan öğrenciler 8 hafta sonra sınava tabi tutulacaklar. Bu sınav sonunda başarılı olan 6 öğrenci ise 5 günlüğüne Almanya’nın Başkenti Berlin’e gidecek ve Bergama Müzesi başta olmak üzere buradaki tüm müzeleri ziyaret etme fırsatı bulacak.
 
ALMANYA’DA DİL EĞİTİMİ
 
Selçuk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun Süleyman Demirel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi ile AB Leonardo Da Vinci Yenilik Transferi kapsamında ortaklaşa yürütülmekte olduğu “Turizm Sektöründe Dil Becerilerinin Avrupa Birliği Çerçevesinde Geliştirilmesi” adlı proje çerçevesinde 20 Turizm Bölümü öğrencisi de Almanca eğitimine başladı. Haftada 3 gün Almanca dersi alan öğrenciler 10 ay sonra sınava tabii tutulacaklar. Bu sınav sonunda başarılı olan 15 öğrenci 6 haftalığına Almanya’nın Erfurt şehrine gidecek ve Erfurt’ta 6 hafta boyunca Almanca eğitimine tabii tutulacaklar ve her bir ülkede belirli bir meslek için verilen ve mesleki eğitime yeterlilik katan Europass sertifikası almaya hak kazanacak.
 
“ÖĞRENCİLERE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”
 
Her iki projenin danışmanlığını yapan Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ramazan Çalık, “Her iki proje içinde öğrencilerden çok fazla talep aldık o nedenle çok kısıtlı sayıda öğrencimizi Almanya’ya göndereceğiz. İnanıyorum ki Almanya’ya gitmeye hak kazanacak 21 öğrenci kendi alanlarıyla ilgili büyük bir deneyim yaşayacaklar. Orada yaşayacakları tecrübe olanların ilerideki meslek yaşamlarına da büyük katkı sağlayacak. Ben bu projelerde katkıları olan  herkese yürekten teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA