• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk İletişimin çalıştayına TÜBİTAK desteği
18 Şubat 2014 Salı 13:31

Selçuk İletişimin çalıştayına TÜBİTAK desteği

Selçuk İletişimin çalıştayına TÜBİTAK desteği

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü tarafından hazırlanan ‘İletişimde Yeni Teknolojiler: Transmedya Hikayeciliği Çalıştayı’ ‘2014 Türk-Alman Bilim Yılı’ kapsamında TÜBİTAK BİDEB ‘2223-Yurt İçi Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı’ çerçevesinde başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazandı. 
İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman Karaçor, Bölüm Başkan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Duygu Aydın ve Yrd. Doç. Dr. Aşina Gülerarslan tarafından hazırlanan ve ‘Pazarlama İletişimi’ dünyasında yeni bir kavram olan ‘Transmedya Hikayeciliğini’ masaya yatıracak çalıştay, 8-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında Alman ‘Transmedial’ kuruluşunun temsilcileri, Türkiye’deki başta İletişim Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri olmak üzere ilgili alanlardaki akademisyen ve öğrenciler ile Türkiye’deki reklam ve pazarlama iletişimi sektöründe faaliyet gösteren kişi ve kurumları bir araya getirecek olan çalıştay, bilimsel ve teknolojik işbirliğinin geliştirilmesini amaçlıyor.
Çalıştayın Türk ve Alman pazarlama iletişimi sektörü temsilcileri ve akademisyenlerini bir araya getireceğini ifade eden İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman Karaçor, “Etkinlikte Transmedya’nın reklam ve pazarlama dünyasına getirdiği yenilikler değerlendirilerek, Almanya ve Türkiye'deki durumu tartışılacak, kullanım ve uygulama örnekleri incelenecektir. Akademik müzakerelere de yer verilecek olan çalıştayda atölye çalışması ile İletişim Fakültesi öğrencilerinin Transmedya Hikayeciliği konusunda bilgi ve deneyim kazanmaları sağlanacaktır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA