• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk İletişim ödüle doymuyor
20 Aralık 2010 Pazartesi 23:34

Selçuk İletişim ödüle doymuyor

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, 22inci Genç İletişimciler Yarışmasında 5 ödül kazandı.
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, 22’inci Genç İletişimciler Yarışması’nda 5 ödül kazandı. 
 
 Aydın Doğan Vakfı tarafından nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetiştirme sürecine katkı sağlamak amacıyla iletişim fakülteleri öğrencileri arasında düzenlenen ve bu yıl 22’incisi gerçekleştirilen yarışma; yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarında gerçekleştirildi. 28 üniversiteden 924 öğrencinin 922 çalışması ile katıldığı yarışma sonunda 20 üniversiteden 139 öğrenci 76 proje ile ödül aldı. En çok ödülü Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin aldığı yarışmanın ödül töreni Hilton Convention Center’da gerçekleştirildi.

    Genç iletişimcilere ödüllerini Aydın Doğan Vakfı (ADV) Başkanı ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ADV Başkan Vekili Sema Işıl Doğan ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu verdi. Üniversite rektörleri, dekanlar ve basın dünyasından tanınmış isimlerin de katıldığı ödül töreninde, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer adına birincilik alan iletişim fakültelerine verilen plaketi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aytekin Can, Aydın Doğan’dan aldı.

SELÇUK İLETİŞİM’E KISA FİLM DALI’NDA BİRİNCİLİK

Görsel Yayın Kategorisi’ne ait Kısa-Film Dalı’nda Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Ömer Kalabalık, Bilal Gültekin, Deniz Yıldız ve Hasan İlkan Özduman, "Mihman" adlı çalışmalarıyla birincilik ödülü kazandı.

Yazılı Yayın Kategori’sine ait “Gazete mizanpajı’ dalında ikincilik ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Ayşe Arsal, "Türkiye'nin En Renkli Bahar Şenliği" adlı çalışmasıyla; Görsel Televizyon Haberi dalında üçüncülük ödülüne ise Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Hacer Özbey ve Yılmaz Ardıç "Düşünerek Gülmek" adlı çalışmalarıyla layık görüldü.

 Televizyon Jeneriği dalında üçüncülük ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Mehmet Fatih Köstekli, Özcan Öztürk, Erdem Alkan ve Canan Gün, "Doğa Devrimi" adlı çalışmalarıyla; Radyo-Müzik programında ise Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğrencisi Burcu Çakır, "Story of Songs" adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülüne hak kazandı. Bu yılki yarışmada en çok ödülü Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi aldı.

  Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, ödül alan öğrencilerini kutlayarak, Aydın Doğan Vakfı’nın düzenlediği yarışmalarında her yıl başarılı sonuçlar aldıklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA