• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk ile Akkanat işbirliği
15 Ekim 2012 Pazartesi 17:49

Selçuk ile Akkanat işbirliği

Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Selçuk Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile her yıl sosyal, ekonomik ve çevresel konularda sorumlulukların yerine getirilmesine imkan sağlayacak...
Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Selçuk Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile her yıl sosyal, ekonomik ve çevresel konularda sorumlulukların yerine getirilmesine imkan sağlayacak, toplumun kalkınmasına katkıda bulunacak, lisansüstü ve akademik çalışma yapan kişi ve kurumlara ‘Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülleri’ verilmesi kararlaştırıldı.
İmza töreninde söz alan Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Ali Akkanat, “Sosyal sorumluluk konusunda Türkiye’nin ve Türk insanının gelişmesine katkıda bulunacak kişi ve kurumlara verilecek olan ödüller, sürdürülebilir ekonomik gelişme ve toplumsal refah ve yaşanabilir bir dünya için ekonomik, çevresel, kültürel ve sosyal gelişmeye destek ve katkıda bulunacak lisansüstü ve akademik çalışma yapan kişi ve kurumlara verilecek.” dedi.
Projenin sosyal sorumluluğun en güzel örneklerinden biri olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise, “Hem Türkiye için, hem de Konya için çok önemli bir proje. Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Selçuk Üniversitesi birlikte çok güzel çalışmalar yapacak. Ali Akkanat ve üniversitemizin işbirliğine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Beyşehir’deki okullarımız, Anamas Uygulama Oteli ve son olarak da kız yurdu bunun en güzel göstergesidir. Bugün bu birlikteliğin bir devamı olarak örnek olacak bir sosyal sorumluluk ödül yönergesine, beraberce gerçekleştireceğimiz dostluk projesine imza atıyoruz” şeklinde konuştu.
2013 yılından itibaren verilmeye başlanacak Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde elemeler sonucu ödül almaya hak kazanan kişi ve kurumlara Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanlığı’nın belirleyeceği para ödülünün yanısıra, teşekkür belgesi, ödül heykelciği ve plaket takdim edilecek. Yarışma için ulusal düzeyde Türkiye’nin tanınmış ve alanında uzman isimlerinden oluşan 5 kişilik seçici kurul oluşturulacak. Yarışmanın tarihleri ve başvuru koşullarına ilişkin tüm detaylar önümüzdeki aylarda Selçuk Üniversitesi ve Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı’nin internet sitelerinden duyurulacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
  • Rizespor-Konyaspor, Deplasman kabusu bitsin!
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA