• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk için büyük bir fırsat
20 Nisan 2009 Pazartesi 13:57

Selçuk için büyük bir fırsat

Selçuk Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Iowa State Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.
Selçuk Üniversitesi Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Iowa State Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.
 
Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıyla Iowa State Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dr. Mary Holz ile Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir, işbirliği protokolünü imzaladı. Şefik Bilir, eğitimdeki kaliteyi yükseltmek için yurtdışındaki birçok üniversite ile işbirliği yaptıklarını, bu alandaki çalışmaların öğretim üyesi ve öğrencileri için çok faydalı olduğunu söyledi.
 
Üniversiteleri ile ilgili detaylı bilgi veren Rektör Yardımcısı Dr. Mary Holz, üniversitede yaptıkları çalışmaları anlatarak Selçuk Üniversitesi ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi. 
 
KOP Tarım Eylem Planı ile Konya’daki tarımsal kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışmalar yaptıklarını belirten Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu ise, uygulamalı çiftçi eğitimleri konusunda Iowa State Üniversitesi ile ortak proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti.
 
İşbirliği içerisindeki üniversitenin özellikle ziraat, veteriner, mühendislik ve ekonomi alanında çok iyi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Babaoğlu, “Başta Iowa Üniversitesi olmak üzere Amerika’daki üniversiteler uygulama alanında çok iyi eğitim veriyorlar. Ziraat ve veteriner alanında eğitim daha çok uygulama üzerinden yapılıyor. Ülkemizde de bu alanda çalışmaları artırmak için ikili anlaşma gereği duyduk. İmzaladığımız protokolle öğretim üyeleri ve öğrencilerimiz bu üniversiteyi yerinde görme fırsatı yakalayacak. Bundan sonra kalıcı çalışmalar yapmak için değerlendirme toplantıları yapacağız. Fırsatları değerlendireceğiz” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA