• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk Hukuk ve Adalet MYOdan önemli başarı
12 Mayıs 2011 Perşembe 12:13

Selçuk Hukuk ve Adalet MYO'dan önemli başarı

Geleneksel olarak 4 yıldır Adalet Meslek Yüksekokulları arasında düzenlenen doğru ve hızlı klavye kullanımı yarışmasında bu yıl Selçuk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri..

Geleneksel olarak 4 yıldır Adalet Meslek Yüksekokulları arasında düzenlenen doğru ve hızlı klavye kullanımı yarışmasında bu yıl Selçuk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Ankara Üniversitesi’nin ardından takım olarak 2’nci oldu. Ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından bu yıl gerçekleştirilen ve Hukuk Fakültesi ile Adalet Meslek Yüksekokulu mezunlarının katıldığı İcra Müdürlüğü sınavında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden geçtiğimiz yıl mezun olan Hanife Üzümcü 1’inci olmayı başardı.

SELÇUK, DOKUZ EYLÜL VE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’Nİ GEÇTİ
Geçtiğimiz hafta Ankara Hukuk Fakültesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 5. Ulusal Klavye Yarışması’na Selçuk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden Mefgül Bulat, Mesut İnce, Elif Soydan ve Burak Oruç katıldı.

Adalet Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Fatih Çelik, “10 dakikada en hızlı ve doğru yazım şekliyle dereceye girmeye çalışan okullarımız, Dünya Şampiyonası Klavye Yarışması’nda geçerli olan kurallar çerçevesinde düzenlenen yarışmada brüt vuruşta üstün bir başarıyla ikinci oldu. İzmir 9 Eylül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’ni açık ara farkla geride bırakan Üniversitemizin bu başarısında gerek Hukuk Fakültemiz gerekse meslek yüksek okulumuzdaki kaliteli alt yapının önemli bir etkisi var.” dedi.

Başarılı öğrenciler, elde ettikleri ikincilik ödülünü Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Ulukapı ve Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Avcı’ya hediye ettiler.            

İCRA SINAVINA DA SELÇUK DAMGASI
Ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından bu yıl gerçekleştirilen ve Hukuk Fakülteleri ile Adalet Meslek Yüksekokulları mezunlarının katılabildiği ‘İcra Müdürlüğü Sınavı’nda Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden geçtiğimiz yıl mezun olan Hanife Üzümcü 1’inci oldu. Prof. Dr. Ömer Ulukapı, “Adalet Meslek Yüksekokulumuz ve Hukuk Fakültemiz emin adımlarla yükselmeye devam ediyor. Birinci olan mezun arkadaşımız ile ikinci olan takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA