• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk, 10 yıllık stratejik planını belirledi
14 Mayıs 2012 Pazartesi 09:57

Selçuk, 10 yıllık stratejik planını belirledi

Selçuk Üniversitesi, Stratejik Yol Haritası Arama Konferansı kapsamında vizyon ve misyon ile kurumsal anlamdaki zayıf ve güçlü yönlerini ortaya koyarak, gelecek 10 yıldaki stratejik planlamasını yaptı

Selçuk Üniversitesi, Stratejik Yol Haritası Arama Konferansı kapsamında vizyon ve misyon ile kurumsal anlamdaki zayıf ve güçlü yönlerini ortaya koyarak, gelecek 10 yıldaki stratejik planlamasını yaptı. Beyşehir Anamas Uygulama Oteli’nde 2 gün kampa giren 50 üst düzey yönetici, ortak hedefler belirleyerek, yol haritasını çizdi. ‘Dünyadaki ilk 500 üniversite içine girme’ hedefi ön plana çıkarken bu amaca yönelik yapılması gerekenler planlandı. Rektör Prof.Dr. Hakkı Gökbel, ‘’Tüm üst düzey yöneticilerimiz ile ortak akıl çerçevesinde tartışarak, hedeflerimizi ve planlamalarımızı ortaya koyduk. Amacımız hem şehrimizin hem de ülkemizin uluslar arası alanda gugur duyacağı bir Üniversite yaratmak.’’ dedi.

21 SAATLİK 5 OTURUM YAPILDI

Aralarında senato ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu 50 kişiden oluşan üst düzey yöneticiler, 2 gün süresince Arama Katılımlı Yönetim Danışmanlığı yürütücülüğünde toplam 21 saatlik 5 ayrı çalışma oturumu gerçekleştirdi. Oturumlara Rektör Gökbel ile birlikte rektör yardımcıları, rektör danışmanları, dekanlar ve bazı öğretim üyeleri katıldı.

 ‘İLK 500’ HEDEFİ ÖNE ÇIKTI

Oturumlarda “Dünya’da ve Türkiye’de Dönüşen Yükseköğretim Değerleri Bağlamında Selçuk Üniversitesi’nin Konumu” başlıklı durum raporu değerlendirildi. Dünya çapında üniversite olmanın gereklilikleri ve zorlukları, üniversite sıralama sistemleri, Türkiye’de üst sıralarda yer alan üniversitelerin durumları analiz edildi. Selçuk Üniversitesi’nin geleceği tartışılarak vizyon, ve stratejilerin hazırlanması için gerekli 10 yıllık altyapı oluşturulması için çalışma başlatılması kararlaştırıldı. Selçuk Üniversitesi’nin Dünya’nın ilk 500 üniversitesi arasına girebilmesi için izlenmesi gereken stratejik yol belirlendi..

‘’ULUSLARARASI ALANDA GURUR DUYULACAK ÜNİVERSİTE’’

Rektör Prof.Dr. Hakkı Gökbel, ‘’Son derece faydalı geçtiğine inandığım Stratejik Yol Haritası Arama Konferansı’nda Türkiye ve Dünyadaki yükseköğretim modellerini tartışarak, Üniversitemizi her alanda bugünkü konumundan daha ileri bir düzeye taşımanın yollarını aradık. Üst düzey yöneticilerimiz ile ortak akıl çerçevesinde tartışarak, hedeflerimizi ve planlamalarımızı  ortaya koyduk. Amacımız hem şehrimizin hem de ülkemizin gugur duyacağı bir Üniversite yaratmak. Üniversitemizin gelişimi ve büyümesi için son derece faydalı olacağına inandığım bu çalışmanın oldukça verimli geçtini düşünüyorum. Çalışmanın faydalarını önümüzdeki dönemlerde çok daha fazla hissedeceğiz..” dedi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA