• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehrimizi kalkındırmak hepimizin görevi
27 Ocak 2011 Perşembe 13:05

'Şehrimizi kalkındırmak hepimizin görevi'

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar MÜSİAD Konya Şubesini ziyaret ederek; MÜSİADın topyekun kalkınmanın öncüsü olduğunu ifade etti.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi acar, MÜSİAD Konya Şubesi’ne bir nezaket ziyaretinde bulundu. MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz’a, MÜSİAD’ın bugüne dek yaptığı faaliyetlerden dolayı Derbent halkı adına teşekkür eden Başkan Acar şunları kaydetti: “Yerel ve ulusal kalkınmışlık, sanayide, sanayicide başlar. Bir ülke üretebiliyorsa, kalkınabiliyor demektir. Üretimden, üreticiden yana olan MÜSİAD Konya Şubesi de bugüne kadar hep sanayicilerin yanında yer almış, sanayicinin gözü kulağı olmuştur. Bu çalışmalarınızdan dolayı sizi kutluyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Hamdi Acar; “Konya’nın topyekun bir kalkınmışlık içinde olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Konya, geçmişten günümüze merkezi ile ilçeleri ile hep bir bütün olmuş ve beraber yol almıştır. Bu yolda MÜSİAD Konya Şubesi sadece merkeze değil, Konya’nın ilçelerine de önemli hedefler koymuş, ilçelerimizin önünü açmıştır. İnanıyorum ki, önümüzdeki süreçte Konya çok daha iyi bir kalkınmışlık hamlesine girecek ve ülkemizin değil, dünyanın sayılı şehirleri arasında yerini alacaktır. Bu konuda belediyemiz olarak biz de üzerimize düşen vazifeleri fazlası ile yapmaya çalışıyoruz. Derbent’in gelişmesi kalkınması için elimizden gelen tüm çabaları sarf ediyor, Derbent’in hak ettiği konuma gelmesi için yetkililerimizle temaslarımızı sürdürüyoruz. Derbent’e bağlı Aladağ’ın kış turizmine kazandırılması için çalışmalara başladık. Aladağ Kayak Merkezleri ile Türkiye’de ve dünyada yer edinmelidir. Aladağ bu potansiyele sahiptir ve bu potansiyeli iyi değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu konuda belediye olarak gerekli çalışmaları başlatmış durumdayız. İnşallah yakın zamanda sonuç alacağımıza inanıyorum” dedi.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ise ziyaretlerinden ötürü Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar’a teşekkür ederek “ Konya, sanayisiyle ülkemizin sayılı şehirleri arasında yer almaktadır. Şehirlerin gelişmişliği sadece sanayideki büyümeyle ölçülemez. Tam anlamıyla büyümek ve gelişmek; sanayisinde, tarımında belirli bir ivme yakalamış, istihdam oluşturan ve üreten bir şehir haline gelinerek sağlanabilir. Buda sadece ile merkezi ile değil, ilçelerimle el ele verilerek yapılması gereken bir tutumdur. Şehir hepimizin şehridir ve şehrimizi kalkındırmak da hepimizin görevidir. Bu noktada belediyelerimizin, odalarımızın ve STK’larımızın birlik ve beraberlik çerçevesi içerisinde faaliyet göstermesi çok önemlidir. Derbent ilçesi Konya’mızın önemli ilçelerindendir. Son zamanlarda Derbent’teki değişim takdire şayandır. İnanıyorum ki bu güzel çalışmalarınız halkımızın menfaati doğrultusunda devam edecektir” dedi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA