• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehitlerin 20sinin kimliği belli oldu
19 Ekim 2011 Çarşamba 17:12

Şehitlerin 20'sinin kimliği belli oldu

Hakkari'nin Çukurça İlçesindeki çatışmada hayatını kaybeden 24 şehitten 20'sinin kimliği belirlendi.
Hakkari'nin Çukurça İlçesindeki çatışmada hayatını kaybeden 24 şehitten 20'sinin kimliği belirlendi. İstanbul, Konya, Yozgat, Çorum, Sakarya, Aksaray, Isparta, Hatay, Aydın, Kırklareli, Gaziantep, Elazığ (2), Kahramanmaraş, Ankara, Samsun, Adana ve Ağrı, Artvin ve Kocaeli'ye ateş düştü.
ŞEHİTLERİN İSİMLERİ
 
Şu ana kadar 19 şehidin ismi ve memleketi belli oldu.
 
1-  Komando Astsubay Başç. İbrahim Geçer (Konya)

2- Üsteğmen Murat Bek (Yozgat)

3 - Er Eyüp Çolakoğlu (İstanbul)

4 - Uzm.ç Mustafa Aslan (Çorum)

5 - Çvş. Birol Elmas (Sakarya)

6- Onbaşı Yavuz Çoban (Aksaray)

7- Jandarma Er Süleyman Kalkan (Isparta)

8 - Jandarma Er Mesut Cengiz (Hatay)
 
9 - Jandarma Komando Er Mehmet Çetin (Aydın)
 
10 - Piyade Er Ufuk Bozkurt (Kırklareli)
 
11 - Jandarma Er Fevzi Kazak (Gaziantep)
 
12 - Er Mehmet Ağgedik (Elazığ)
 
13 - Uzman Çavuş Reşit Ercan (Elazığ)
 
14 - Piyade Çavuş İdris Çam (Kahramanmaraş)
 
15 - Er Yunus Yılmaz (Ankara)

16 - Piyade Çavuş Fikret Özer (Samsun)

17 - Piyade Çavuş Koray Özel (Adana)

18 -Ramazan Akın (Ağrı)

19 - Er Soner Ateşsaçan (Artvin)

20 - Hüseyin Gürdal (Kocaeli)
 
Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde güvenlik güçleri ve sınırdaki askeri birliğe PKK’lı teröristler tarafından ağır silahlarla eş zamanlı düzenlenen saldırıda 24 asker şehit düştü. Şehitlerden 20'sinin kimlikleri belli oldu.
 
İLK ATEŞ KONYA'YA DÜŞTÜ
 
Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde sınırdaki askeri birliğe PKK'lı teröristler tarafından ağır silahlarla eş zamanlı düzenlenen saldırı ardından çıkan çatışmada şehit olan 36 yaşındaki Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer'in Konya'nın Akşehir İlçesi'ndeki babasının evine ateş düştü. 2 çocuk babası olan astsubay Geçer'in, bir yıl önce babasını kaybettiği öğrenildi.

ŞEHİDİN FOTOĞRAFI
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer’in Facebook sayfasında son paylaştığı fotoğraflar arasında görev yaptığı yerin önünde çekilmiş bir kare de yer aldı. Facebook sayfasında iş bilgileri kısmında "Jandarma Astsubay-Hakkari, Dağlıca" yazan Geçer, bu kareyi 5 Ağustos'ta arkadaşlarıyla paylaştı. Altına, Geçer için "daha da gençleşmişsin" gibi yorumlar yapıldı.
 
YOZGAT 
Hakkari Çukurca'da terör örgütü PKK üyeleri ile girilen çatışmada şehit düşen Üsteğmen Murat Bek'in Yozgat'taki baba ocağına ateş düştü.


Üsteğmen Murat Bek'in şehit düştüğü haberini ailesine İl Jandarma Komutanlığında görevli Binbaşı Süleyman Gürz, İl Müftüsü Nuh Korkmaz birlikte verdi. Yozgat'ın Söğütlüyayla köyünde ikamet eden şehidin annesi Elmas Bek, askeri araçların evinin önünde durduğunu görünce feryat etti. Ağlayarak askerlere sarıldıktan sonra yere yığılan anne Elmas Bek'e sağlık görevlileri müdahale etti. Sağlık görevlileri ilaçlarını vererek kalp hastası baba Abdullah Bek'i de sakinleştirmeye çalıştı. Anne Elmas Bek, "Yavrum nerede? Yavrum bu şekilde mi gelecektin? Senin yerine ben ölseydim" diye ağıtlar yaktı.

Nişanlı olduğu öğrenilen Üsteğmen Murat Bek'in yakın zamanda evlenmeye hazırlandığı belirtildi.

İSTANBUL
 
Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan 24 asker arasında yer alan Eyüp Çolakoğlu'nun İstanbul'daki ailesi, acı haberle yıkıldı.

Eyüp Çolakoğlu'nun şehit olduğu haberi, askeri yetkililer tarafından İstanbul Avcılar'da oturan aileye ulaştırıldı. Şehidin ailesi, gelen acı haberle adeta yıkıldı. Binaya Türk bayrağı asılırken, evin önünde ambulanslar hazır bekletiliyor.

 

SAKARYA

Hakkari Çukurca'da düzenlenen hain saldırıda terhisine 120 gün kala şehit olan Piyade Çavuş Birol Elmas'ın memleketi Sakarya'da baba ocağına ateş düştü. Oğlunun ölüm haberini alan acılı anne fenalık geçirdi.

Hakkari Çukurca'da PKK terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada şehit olan Piyade Çavuş Birol Elmas'ın ölüm haberi evine ulaştırıldı. Anne Mübiyyen Elmas askerlerden oğlunun şehit olduğunu öğrenince baygınlık geçirdi. Oğlunun terhisini beklerken ölüm haberini alan acılı anne Elmas, sedye ile ambulansa taşınarak tedavi edildi. Yakınları da acı haber sonrası güçlükle ayakta dururken, askerler şehidin ailesini teselli etmeye çalıştı.

Sakarya'nın Adapazarı ilçesine bağlı Karakamış Mahallesinde oturan şehidin ailesi, acılı haberle teröre lanet etti. Askerden önce çiftçilik yaptığı kaydedilen Elmas'ın babasının da birkaç yıl önce vefat ettiği ve 5 kardeş oldukları öğrenildi.

Terhisine 120 gün kala şehit olan Elmas, Sakarya'nın 119. şehidi oldu. Şehidin cenazesinin akşam üzeri uçakla İstanbul'a getirileceği buradan da karayolu ile Sakarya'ya geleceği kaydedildi.
Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi morguna kaldırılacak olan şehidin cenazesi, yarın öğle vakti Karakamış Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Karakamış Mezarlığına defnedilecek.
Elmas'ın şehit olduğu haberinin gelmesinin hemen ardından arkadaşları tarafından kurulan facebook sayfasında ise arkadaşları şehitlerine sahip çıkarak teröre lanet etti.

ÇORUM

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Aslan'ın evinde yas var.

Çorum Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin merkez Harmanlar 2. sokakta yaşayan yakınlarına acı haberi verdi.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne Samiye Aslan ile baba Ali Aslan gözyaşlarına hakim olamadı.

Evli 2 çocuk babası olduğu öğrenilen şehidin Çorum'da yaşayan eşi Pınar Aslan'da gözyaşlarına boğuldu.

Garnizon Komutanlığı yetkililerince evin camına Türk Bayrağı asıldı.
 
AKSARAY
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Onbaşı Yavuz Çoban'ın evinde yas var.

Fatih Çoban, saldırı haberinden sonra kardeşinden haber alamayınca, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına gitti. Çoban'a burada ağabeyi Yavuz Çoban'ın şehit olduğu haberi verildi.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığından yetkililer, daha sonra sağlık ekipleriyle birlikte şehidin ailesinin oturduğu Taşpazar Mahallesi'ndeki babaevine gitti.

Pancar taşımacılığı yapan Ekrem Çoban'ı eve çağıran askeri yetkililer, oğullarının şehit olduğu haberini anne Durdane Çoban'a söyledi. Bu sırada eve gelen baba Ekrem Çoban askeri yetkilileri görünce bir subaya sarılarak gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehit Yavuz Çoban'ın ailesine gönderdiği son mektupta, ''İzne gelmeyi düşünüyorum ama bu patlamalar falan gidip gelmek çok sıkıntılı onun için temelli gelmeyi düşünüyorum. Kendinize iyi bakın Allah'a emanetsiniz'' yazdığı öğrenildi.
 
ISPARTA
 
Hakkari'deki terör saldırısında şehit düşen Jandarma Er Süleyman Kalkan'ın, memleketi Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Sücüllü beldesindeki evinde yas var.

Çukurca'da askerliğini yapan 21 yaşındaki Jandarma Er Süleyman Kalkan'ın şehit haberini ailesine  İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hakan Güler verdi.

Evinin önünde otururken askeri araçlar ve 2 ambulanstan oluşan konvoyu karşısında gören anne Şerif Kalkan, araçların önüne geçerek, konvoyu durdurdu. Anne Şerif Kalkan, ''Oğlum Süleymanıma bir şey mi oldu? Siz nereye gidiyorsunuz'' diyerek feryat etti.

Anne Kalkan, sağlık görevlilerinin sakinleştirici iğne yapılması teklifini de reddetti. Babasını üç yıl önce kaybeden şehit Süleyman Kalkan'ın ailesi büyük acı yaşarken, belde halkı da ailenin acısını paylaştı.

Anne Şerif Kalkan,''Yavrum, Süleymanım evimin direği. Bir sen kalmıştın, şimdi beni bırakıp gittin. Ben sana 'Hakkari'ye gitme yavrum' dedim dinlemedin beni kuzum'' ağıtlar yakarak, gözyaşı döktü.

Şehit Jandarma Er ile aynı ismi taşıyan dedesi Süleyman Kalkan da sabah belde meydanındaki kahvehanede haberleri izlerken hain saldırıyı öğrendiğini, ''Torunum da şehit düşmüştür. Keşke öyle bir şey olmasa'' dediğini anlattı. Süleyman Kalkan, ''Ben bu çocuğumu kendi ellerimle büyüttüm askere yolladım. Şehit olsun cenazesi gelsin diye mi askere yolladım? Ne olacak bu böyle devam mı edecek? Askere giderken balkona astığı bayrak orada duruyor. Şimdi şehit bayrağını asıyorlar, Allah'ım ben nasıl dayanacağım'' dedi.

Süleyman Kalkan'ın bekar olduğu, terhisine yaklaşık 4 ay olduğu öğrenildi. Kalkan'ın 5 çocuklu Kalkan Ailesi'nin en büyük çocuğu olduğu, babasının ölümünün ardından ailesine baktığı ve çobanlık yaptığı kaydedildi.
 
HATAY
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Er Mesut Cengiz'in (20) Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Denizciler beldesindeki baba evinde yas var.

Askeri yetkililer, şehit Mesut Cengiz'in baba evine gelerek anne Sultan ve baba Ahmet Cengiz'e acı haberi verdi. Oğlunun şehit olduğunu duyan anne Sultan Cengiz, gözyaşları içinde ''Oğlumuzu vatana kurban verdik'' dedi. Şehidin amcası Emin Cengiz ise ''Evladımız vatan için şehit oldu. Vatan sağolsun'' diye konuştu.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Aygen, İlçe Emniyet Müdürü Kamil Yıldızkaya, Denizciler Belediye Başkanı Eshabil Soydan da şehit evine gelerek, aileye başsağlığı dileklerini iletti.

Belediye Başkanı Soydan, yaptığı açıklamada, beldenin kısa süre önce polis merkezine düzenlenen saldırıyla hatırlatarak, ''Umarız bu terörün sonu gelir. Hep birlikte bu terörün sonunu getireceğiz'' dedi.
 
AYDIN
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Jandarma Komando Er Mehmet Çetin'in Aydın'ın Nazilli ilçesine bağlı Beğerli köyündeki evinde yas var.

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan ve Nazilli İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Seydi Salman, sağlık görevlileri ile gittikleri şehidin Beğerli köyündeki evinde anne Şerife Çetin ve baba Bekir Çetin'e durumu bildirdi.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne ve baba gözyaşlarına hakim olamadı.

Anne Şerife Çetin, acı haberi aldıktan sonra gözyaşları içinde gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Buna bir çare bulun. Bu daha ne kadar gidecek? Daha ne kadar şehit vereceğiz. Canlarımız boşa gidiyor. Üzüntümüz çok büyük. Askerliğinin bitmesine 3-4 ay kalmıştı. Dört gözle yolunu bekliyorduk'' diye konuştu.

Şehidin 5 kardeşin en küçüğü olduğu, askerliğinin bitmesine 100 gün kaldığı öğrenildi.

Acı haberi alan şehidin akrabaları ve yakınlarının eve geldiği görüldü.
 
KIRKLARELİ
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Er Ufuk Bozkurt'un Kırklareli'nin Vize ilçesindeki baba evinde hüzün yaşanıyor.

Pınarhisar Kaymakamı ve Vize Kaymakam Vekili Mevlüt Özmen, Vize Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hasan Basri Küçük, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ve askeri yetkililer, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin, Çavuşköy'de yaşayan yakınlarına acı haberi verdi.

Oğulunun şehit haberini alan baba Fedai Bozkurt, gözyaşlarına hakim olamayıp, ''Oğlum oğlum gitti'' diye feryat ederek baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği baba Bozkurt, daha sonra ambulansa alındı.

Bu arada teskeresine 5 ay kalan şehit Ufuk Bozkurt'un iki gün önce babasını arayıp, ''Baba ben izine gelmek istiyorum'' dediği öğrenildi.
 
GAZİANTEP
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Er Fevzi Kazak'ın (21) evinde yas var.

Terör örgütünün Hakkari'de düzenlediği silahlı saldırıda şehit olan askerlerden Gaziantepli Fevzi Kazak'ın baba ocağına ateş düştü. Oğullarının şehit olduğunu öğrenen Kazak ailesinin fertleri, sinir krizi geçirdi.

Şehitkamil ilçesine bağlı Zeytinli Mahallesi'nde ikamet eden Kazak ailesine, çocuklarının şehit olduğu haberini askeri yetkililer bildirdi. Evin önünde sağlık ekipleri ve emniyet güçleri de hazır bekletildi.

Acı haberi alan aile fertleri, gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Fatma Kazak, evlerinin penceresinden askeri yetkilileri görünce gözyaşlarına boğuldu. Şehidin kardeşlerini polisler güçlükle sakinleştirildi. Sağlık ekipleri, şehidin yakınlarını sakinleştirmek için iğne yaptı. Şehit Er Fevzi Kazak'ın 1,5 ay sonra terhis olacağı öğrenildi.
 
ELAZIĞ'DAN İKİ ŞEHİT
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan er Mehmet Ağgedik'in (21) Elazığ'daki evinde yas var.

Ağgedik'in şehit olduğu haberi 8. Kolordu Komutanlığından askeri yetkililer tarafından, Olgunlar Mahallesi Atatürk Caddesi'nde yaşayan ailesine verildi.

Şehit haberinin duyulmasının ardından komşuları tarafından apartmana Türk bayrakları asılırken evi ziyaret eden bazı yakınları fenalaştı.

Ağgedik'in babası Bekir Ağgedik, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Vatan sağolsun ne yapalım başka bir şey yok'' dedi.

En son pazartesi günü görüştüğü oğlunun 8 aylık asker olduğunu ifade eden Ağgedik, ''Milletimizin başı sağ olsun ne yapalım. Yeter bu artık'' diye konuştu.

Ağgedik'in 3 kardeşin en büyüğü olduğu, askere gitmeden önce bir avukatın yanında çalıştığı, yaz mevsiminde Ağın ilçesinde dedesine tarlada yardım ettiği öğrenildi.
 
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Reşit Ercan'ın (25), Elazığ'ın Kovancılar ilçesine bağlı Yarımca beldesindeki evinde yas var.

Fatih Mahallesi'ndeki iki katlı kerpiç evde yaşayan aileye, Ercan'ın şehit olduğu haberi askeri yetkililer tarafından verildi.

Ercan'ın oturduğu eve büyük bir Türk bayrağı asılırken, şehidin eve gelen bazı yakınları baygınlık geçirdi.

Kovancılar Kaymakamı Selçuk Aslan da eve gelerek şehit Ercan'ın babası İsrafil Ercan'a başsağlığı diledi.

6 çocuklu ailenin en küçüğü olduğu belirtilen Ercan'ın 15 gün önce izne geldiği, izindeyken amcasının kızıyla nişanlandıktan sonra Çukurca'ya döndüğü öğrenildi.
 
KAHRAMANMARAŞ
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Çavuş İdris Çam'ın (21) Kahramanmaraş'taki evinde yas var.

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller ve askeri yetkililer İdris Çam'ın şehit haberini merkeze bağlı Döngele beldesinde yaşayan ailesine verdi.

Şehit haberinin duyulmasının ardından şehidin yakınları Ali Çam'ın evine geldi. Bu arada şehidin yakınları fenalık geçirdi. Şehit babası Ali Çam, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Vatan sağolsun. Oğlumla ayın 14'inde konuşmuştuk. 19 Ekim'de operasyona çıkacağını söylemişti'' dedi.

Bu arada şehit kardeşinin fotoğraf albümüne bakan ağabey Cuma Çam gözyaşlarına hakim olamadı. Kardeşinin terhisine 38 gün kaldığını söyleyen Çam, ''Kardeşimle dün konuşmuştum. İyiyiz diyordu. Ben arar hep terhisine kaç gün kaldığını söylerdi. Acımız çok büyük'' diye konuştu.

Çam'ın 6'sı kız 10 kardeşinin olduğunu ve askere gitmeden önce bir fabrikada çalıştığı öğrenildi.
 
ANKARA
 
Bitlis'teki hain terör saldırısında şehit olan Er Yunus Yılmaz'ın Ankara'daki baba ocağına ateş düştü.
Bitlis'teki hain saldırıda er Yunus Yılmaz'ın şehit olduğu haberini alan yakınları Pursaklar ilçesinde bulunan baba evine akın etti. Şehit babası Hasan Yılmaz, Meclis'teki bir partinin terör örgütünü desteklediğini öne sürerek "Onların devletten aldığı maaş haram olsun. Yoksa benim bebelerim bu vatan feda olsun. Onlara zehir zıkkım olsun bu milletin parası" dedi.
 
SAMSUN
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Çavuş Fikret Özer'in evinde yas var.

Samsun Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin Atakum İlçesi'nde yaşayan ailesine acı haberi verdi.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne İnci ve baba Celal Özer gözyaşlarına hakim olamadı.

3 kardeşin en büyüğü olan ve 8 ay önce askere gittiği öğrenilen şehidin babası Celal Özer, hainlere fırsat verilmemesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

''Saat iki gibi oğlumun şehit olduğu haberi geldi. En son dün akşam telefonla görüştüm. 'Göreve çıkacağız baba', sekiz gün arayamam' dedi. Aziz Türk milleti sağolsun. Hainlere fırsat verilmesin. Hainlerin biran önce işlerinin bitirilmesi lazım.''

Şehidin evine Atakum İlçe Kaymakamı Salim Demir, Merkez Komutanı Piyade Kıdemli Albay Ahmet Şadi Çakır, İlçe Müftüsü Adem Sayılır ve yakınları taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin evinin bulunduğu apartmana da Türk bayrağı asıldı.
 
ADANA
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Çavuş Koray Özel'in Adana'nın Feke ilçesinde baba evinde yas var.

Şehidin Feke ilçesine bağlı Süphandere köyündeki evine giden ilçe Kaymakam Vekili Mustafa Çiftçiler, Belediye Başkanı Ahmet Sel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Akgün Baydar ile İlçe Emniyet Amir Vekili Cumali Köden, acı haberi anne Elif Özel'e verdi.

Orman işçisi olan ve o sırada ormanlık alanda çalışan baba İdris Özel de köy muhtarı tarafından eve getirildi. Acı haberi alan anne ve baba gözyaşlarını tutamadı.

Bu arada, evin tek erkek çocuğu olduğu ve terhisine yaklaşık 50 gün kaldığı öğrenilen Koray Özel'in, uzman çavuşluk sınavına girip başarılı olduğu öğrenildi.

Acı haber üzerine köylüler taziye için şehit evine gelirken, köydeki evlere Türk bayrakları asıldı.
 
AĞRI
 
Ağrı, üst üste gelen şehit haberleri ile sarsıldı. Bitlis'te 2 Ağrılı polisin şehit olmasının ardından bu defa acı haber Hakkari'den geldi.

Bitlis'te şehit düşen Ağrılı polis memurları Volkaz Sabaz ve Yalçın Demir'in acısı yaşanırken, vatandaşlar Hakkari'den gelen acı haberle bir kez daha yıkıldı. Ağrı Valiliği, 26 askerin şehit olduğu çatışmada Ağrılı asker Ramazan Akın'ın da hayatını kaybettiğini açıkladı.

Öte yandan Ramazan Akın'ın özel bir paylaşım sitesine yazdığı, "Allah'ım şu an bu duayı okuyan kullarına Hazreti Muhammed ahlakı, Hazreti Süleyman saadeti, Hazreti Eyyub'un sabrı, Hazreti Yusuf'un güzelliği, Hazreti Hamza'nın cesareti, Hazreti Ömer'in adaleti, Hazreti Ali'nin bilgisi ve 124 bin peygamberin duası onlarla olsun, amin. Şehitlerimizin ruhlarını şad, mekanlarını cennet eyle. Ya Rabbim, acılı ailelerine ve yüce Türk milletine sabır ver, amin" ifadeleri, okuyanları duygulandırdı.
 
ARTVİN
 
Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerine düzenlenen terör saldırılarında şehit olan 24 askerden birinin Artvin’in Yusufeli ilçesinden olan er Soner Ateşsaçan olduğu öğrenildi.
Artvin’in Yusufeli İlçesinin Bıçakcılar köyünden olan Ateşsaçan’ın (21) Hakkari Geçitli Dağ Komando Tugayı’nda görev yaptığı sırada şehit edildiği belirtildi.
 
 
KOCAELİ
 
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, PKK tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit olan 24 askerden biri de Karamürselli Hüseyin Gürdal oldu.

Şehit Hüseyin Gürdal'ın ailesinin Karamürsel ilçesi Yalakdere Mahallesinde oturduğu belirtildi. Hüseyin Gürdal'ın Ebru Utaş ile nişanlı olduğu ve terhisine altı ay kaldığı öğrenildi. Şehit askerden geriye nişanlısı Ebru Utaş ile çektirdiği fotoğraflar kaldı. İlçe kaymakamı ve askeri yetkililer şehit ailesine acı haberi vermek üzere yola çıktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti
  • Konya'da komşu kavgası: 2 yaralı
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek
  • Özdemir'den Ilgın Devlet Hastanesi'ne ziyaret

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA