• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehit ailesine terör dinlemesi
09 Ekim 2014 Perşembe 09:41

Şehit ailesine terör dinlemesi

Emniyetteki log kayıtlarını imha etmekle suçlanan dönemin İstihbarat Daire Başkanı Akyürek'in Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse'yi hakim kararını beklemeden 'El Kaide' iddiasıyla dinlettiği ortaya çıktı.

Paralel yapının şehit ailelerine bile saygısızca dinlettiği ortaya çıktı. Paralelci olduğu belirtilen eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in gece yarısı verdiği bir talimatla mahkeme kararı bile beklenilmeden Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse'yi dinlettiği tespit edildi.

6 oy boyunca dinlenen Köse'nin El Kaide gibi bir terör örgütü bağlantısı şüphesiyle dinlenmesi paralel yapının şehitlere gösterdiği tavrı da gözler önüne serdi. Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı El Kaide gerekçesiyle dinlendi. Köse, mahkeme kararı beklenmeden Akyürek'in talimatıyla gece yarısı dinlenmeye başlandı. Hamit Köse'yi dinlemek için mahkeme kararını bile beklemedi.

ACİL DİNLEME

Akyürek'in TİB'e gönderdiği yazıda, 'Sabotaj, suikast ve bombalama nitelikli sansasyonel eylem gerçekleştireceği yönünde istihbari bilgiler alınan El Kaide terör örgütü mensuplarının muhtemel eylemlerini engellemek amacıyla, (...) belirtilen telefon numarasının 24 saat içerisinde hakim onayına sunulmak üzere dinlenmesi, izlenmesi, sinyal bilgilerinin değerlendirilmesine ve kayda alınmasına ihtiyaç duyulmaktadır' ifadeleri yer aldı.

Mahkeme kararı ertesi gün alındı

Köse, 'İsmet altın' sahte ismiyle 0505483.... numarasıyla dinlendi. Dinlenme kararı ise 16.08.2009 tarihinde yani dinlemele başlandıktan bir gün sonra alındı. İkinci dinleme kararı ise 13.11.2009 tarihinde alındı. 6 ay boyunca kayıt altına alınan Köse ile ilgili her iki dinleme kararını da hakim Selahattin Türkeli verdi. Öte yandan Köse'nin alelacele dinlendiği tarihlerde ise çözüm süreciyle ilgili ilk adımlar atılmaya başlanmıştı. Şehit babası olan Köse'nin bu tarihlerde dinlenmesi kafalarda soru işareti bıraktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA