• Konya16 °C

Aydoğan Deveci

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehid çocukların ülkesi Filistin

14 Ocak 2009 18:13
Benim adım Filistin,
Adı tüm meydanlara yazılan Filistin
Adı beni saran ve kuşatan Filistin
Ruhumun en derinliklerine işleyen Filistin
Topraklarının beni tanıdığı benim de onu tanıdığım Filistin
''Onu değil, beni parçalayın'' dediğim vatanım,
Geçmişten beni her an çağıran Selahaddin,
Beni binlerce esiri ve mahkumuyla her zaman yardıma çağıran Mescid-i Aksa,
Ey Aksa, ümmetin ilk kıblesi,
Siyonistleri kahreden edanla paramparça et,
Siyonistlerin runuhunu söndüren aksam,
Gökyüzünü Filistin bayrağıyla donat!
Filistinim, Filistinim,Filistinim!

Duymayan kulaklara çığlık ne yapsın? Görmeyen gözlere kan ne ifade eder? Titremeyen kalbin çarpması ne kadar anlamlı? Yazıma “Benim Adım Filistin” şiiriyle başladım. Filistinli küçük kızın seslendirdiği şiiri dinleyebileceğiniz web adresini de vermek istiyorum. www.yardimeli.org.tr.

Terör devleti israilin gücü hep çocuklara mı yetiyor? Allahım bu nasıl bir imtihan ve biz ne kadar gafiliz. Niye duruyoruz, neyin hesabı peşindeyiz… Rabbim, bu savaşta kardeşlerimizin yanında olmazsak, onlara merhamet etmezsek bize merhamet edermisin?

Benim Adım Filistin şiirini okuyan küçük kızın sesi hala kulaklarımda çınlarken Ajanslar Gazze’ye israil şerefsizlerinin tanklarla girdiğini haber veriyor gözyaşlarımla ıslattığım dualarımla bir kez daha yakarıyorum, Ya Rabbi israili Kahhar isminle kahret, Kardeşlerimi koru, onlara yardım et…

Cuma akşamı Hilal Televizyonu’nunda Vahyin Penceresi programında Mustafa İSLAMOĞLU Hocamızı izledim. Filistin’i anlatıyordu. 4 maddelik bir çalışma önerdi üstadımız: Kavli yardımlar ile Filistin davasını anlatmak, Fiili faaliyetlerle yardım kampanyaları düzenlemek, maddi yardımlara mutlaka iştirak etmek, nihayet manevi yardım ile Malikü’l-Mülk sığınıp dua etmek… Elimden geleni yapıyorum Allahım ama yetmiyor, Sen yetiş Filistinli kardeşlerime…

Benim Adım Filistin şiirini yayınlayan www.yardimeli.org.tr sitesi aynı zamanda çok başarılı bir kampanyaya da imza atıyor. Yardımeli Derneği resmi kanallarla yürüttüğü faaliyetle şehid vermiş ailelerin yetimlerine sahip çıkıyor. Filistin’den bir kardeş aileniz oluyor her ay düzenli olarak onlara yardım ediyorsunuz. Böylelikle İslam Şehidinin emanetlerine sahip çıkmış, bir nebze olsun acılarını hafifletmiş oluyorsunuz. Yapmanız gereken www.yardimeli.org.tr adresinden kardeş aile kampanyasına müracaat formu doldurmak. Eğer her ay ödeme yapmak sizin için bir zorluksa kredi kartınızdan talimat vererek de işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Geçinebilecek kadar param var yardım edemem demeyin, üç beş kişi bir araya gelerek de bu yardımı yapabilirsiniz. Filistin için emek harcamalıyız, bu her şeyden önce insanlığımızın borcudur. Zulmeden ile zulme seyirci kalan arasında çok büyük fark olduğunu sanmıyorum.

Son bir söz de Mısır ve Arap Dünyasına. israil ateşkes için ablukayı devam ettirmeyi ve Filistin tarafından saldırı olmaması şartını koydu, kendisi istediği zaman vurabilecekti; Hamas bunu kabul etmedi, bunun üzerine çocukların okullardan çıktığı saatte Gazze’ye bomba yağdıran şerefsizler 133 çocuğu katletti. Siz krallar, diktatörler; Filistinli çocuklardan korkuyorsunuz değil mi? Çünkü Arap dünyasının seçimle işbaşına gelen tek hükümeti Hamas, hakir görüp ezdiğiniz halkınızı özgürlüğe davet ediyor. Seçim sandığı kurulsa haliniz nice olur? Sömürdüğünüz insanlar saraylarınızı başınıza geçirir. Bu korku sizi zulme ortak etmeye yetiyor. Korkun o zaman eceliniz yakındır, Filistin bağımsız olurken israil ve uşaklarını boğacak devrimi yapacaklar Filistinli şehid çocukların kardeşleri olacaktır.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Almanya’dan FETÖ’ye ilk isyan!
  • FETÖ'nün kritik isimlerine Konya merkezli 27 ilde operasyon!
  • Konya'da satılan konut sayısı
  • NEÜ’de 5. Geleneksel Spor Şenlikleri ödül töreni yapıldı
  • "Gerekçeler ortadan kalktığında Türkiye derhal OHAL'den çıkmalı"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA