• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seha Yapı önemli bir projeye daha imza attı
02 Haziran 2014 Pazartesi 16:47

Seha Yapı önemli bir projeye daha imza attı

İttifak Holding’in inşaat sektöründeki markası Seha Yapı, Konya Uluslararası Fuar Merkezi inşaatını, yedi ay gibi kısa bir sürede bitirerek önemli bir projeye daha imza attı.

Konya Ticaret Odası’nca yaptırılan ve yapımını Seha Yapı’nın üstlendiği Tüyap Fuar Merkezi, Orta Doğu’nun en büyük Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı ile birlikte kapılarını ziyaretçilere açtı. Konya’nın, Türkiye’de fuar başkenti olmasında önemli rol oynayacak fuarın toplam kapalı alanı 66 bin metrekare, açık alanı ise 20 bin metrekareden oluşuyor.  

4 BİN 100 TON ÇELİK KULLANILDI

Konya Ticaret Odası`nın sahip olduğu ve işletmesi TÜYAP tarafından yürütülen Konya fuar alanına 45 bin metrekarelik 4 yeni hol eklenmesi projesi, tamamlandı. Toplam 86 bin metrekarelik alanla birlikte Anadolu’nun en büyük uluslararası fuar merkezi haline gelen Tüyap Fuar Merkezi, Seha Yapı tarafından yedi ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Fuar merkezi hakkında bilgiler veren Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun,  “Geçtiğimiz yıl, fuar alanının ihalesini 33 milyon TL sözleşme bedelle kazandık ve kısa bir süre içerisinde bu yapımı tamamladık. Konya 12. Uluslararası Tarım Fuarı ile inşa ettiğimiz 45 bin metrekarelik alan hizmete girmiş oldu. Yeni hollerin yapımında Seha Yapı’nın kendi tesislerinde üretimini gerçekleştirdiğimiz toplam 4 bin 100 ton çelik konstrüksiyon kullanıldı” dedi.   Dursun şöyle devam etti; “Seha Yapı, Anadolu'nun en büyük uluslararası fuar merkezini inşa ederken uzun vadede konfor ve kolaylık sağlayacak birçok unsura dikkat etti, bunlardan en önemlisi; fuar merkezinin tüm alt yapısının içinden geçtiği büyük tesisat galerileri tasarladı. Bu galeriler, fuar merkezinin tüm alt yapısını içinde barındırmasının yanısıra, yeni tesisat ve alt yapı malzemelerinin eklenebileceği genişlikte üretildi.”

SEHA YAPI HAKKINDA

İttifak Holding iştiraklerinden Seha Yapı 1978 yılında kuruldu. Hızlı bir büyüme trendine giren şirket, son beş yılda 6 binin üzerinde konutun yanı sıra, alışveriş merkezleri, altyapı, köprü ve yol projeleri üreterek, Konya’nın yıllık en fazla konut üretme kabiliyeti ve kapasitesine sahip inşaat firması konumuna geldi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çok sayıda TOKİ projesinin inşaatını gerçekleştiren Seha Yapı konut dışındaki segmentlerde de faaliyet göstermektedir. Seha Yapı Konya’da Kulesite AVM ve Kule Plaza, Aksaray ve Ereğli’de Park Site AVM’lerinin de mimarı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA