• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEDEP öğrenci ve veli semineri gerçekleştirildi
13 Mart 2016 Pazar 16:00

SEDEP öğrenci ve veli semineri gerçekleştirildi

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında öğrenci ve veli semineri gerçekleştirildi.

SEDEP düzenlenen öğrenci ve veli seminerleri ile devam ediyor. Değerler eğitiminin farkındalığını arttırmak için gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca, öğrenci ve velilerle bir araya geldi. Dedeman Otel’de gerçekleştirilen ve katılımın yoğun olduğu programlarda Çamlıca ilk olarak lise öğrencilerine hitap etti. Günün ikinci programında da velilerle buluşan Eğitimci-Yazar, değerler eğitimi, aile ve okul hayatında değerlerin nasıl anlatılması gerektiği konularını gerçek hayat hikayeleri ile örneklendirdi.
SEDEP eğitim seminerlerine Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu İmam Hatip Okulları Platformu Başkanı Arif Bağcı, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul idarecileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

“SEDEP BİZİM MARKAMIZ”
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi bizim artık bir markamız. Biz çok hızlı karar veren, çok hızlı uygulamaya geçen ama bunu sürdürmekte zorlanan bir milletiz. Yapılan işin içinde bir de birbirinden farklı kurumlar varsa bu çok daha zor bir hale dönüşür ama SEDEP dördüncü yılına girdi. Necmettin Erbakan Üniversitemiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve siz değerli velilerimizin değerli katkılarıyla bu proje devam ediyor” dedi.
Sınav başarılarının yanı sıra ahlaki açından da kaliteli birey olarak yetişmenin önemine vurgu yapan Başkan Altay, “Sınavda başarılı çocuklar, sınavla ödüllendirilen çocukların yanında edepli, vatanını milletini seven, büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgiyle bakan çocuklar yetiştirmeye gayret ediyoruz. Bunun ne kadar önemli olduğuna hepimiz son günlerde şahitlik ediyoruz aslında. İsminin önünde birçok unvan yazılı insanların vatan-millet sevgisinden mahrum ve memleket için ne kadar büyük ihanet içinde olduklarına şahitlik ediyoruz. SEDEP’ le yetişen çocuklarımız önce vatanına milletine sahip çıkacak ve ülkemizin geleceği için önemli birer fert haline dönüşecektir. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ÖNCE EDEP, İŞTE BU YÜZDEN SEDEP”
Eğitimin sadece eğitimcilerin omuzlarına yüklemeyecek kadar büyük bir görev ve önemli bir sorumluluk olduğunu ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “Bu sorumluluğun bir gereği olarak 7’den 70’e toplumun bütün fertlerinin, bütün kurum ve kuruluşlarının bu yüke omuz vererek kaldırılması büyük önem arz ediyor. Diyor ki Yunus Emre,“ Gezdim Halep ile Şam’ı eyledim ilmi talep, meğer ilim bir hiç imiş, illa edep illa edep”, yani biz diyoruz ki ilim önemli ama önce edep. Önce edep işte bu yüzden SEDEP” şeklinde konuştu.
SEDEP’in değerler merkezli bir proje olduğunu ve de güzel işlerin yapıldığını ifade ederek konuşmasına başlayan Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca, “Anne-babalar çocuğunuz takdir veya teşekkürü kaçırdığı zaman değil yalan söylemeye başladıklarında üzülün. Evladınız üniversiteyi kazanamadığı zaman bizi rezil etti demeyin. Evladınız ikiyüzlülük yapmaya başladıysa oturup ağlayın” dedi.
Programın sonunda Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca’ya günün anısına çiçek takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA