• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEDEP değerlendirme toplantısı yapıldı
05 Nisan 2013 Cuma 13:38

SEDEP değerlendirme toplantısı yapıldı

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) Yürütme Kurulu, yapılan değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) Yürütme Kurulu, yapılan değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
Projenin genel işleyişinin değerlendirildiği toplantıda, velilere yönelik yapılan anket çalışmalarının sonuçları ve bundan sonraki süreçte gerçekleştirilecek faaliyetin yol haritası belirlendi.
SEDEP Yürütme Kurulu, projenin geldiği noktayı değerlendirmek amacıyla bir araya geldi. Toplantıya Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Genel Sekreteri Zekeriya Mızrak, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, Eğitim Danışmanlığı ve Araştırmaları Merkezi (Edam) Genel Müdürü Alparslan Durmuş, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcıları ve Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden çok sayıda öğretim üyesi katıldı.
“PROJEDE GELİNEN NOKTA BİZLERİ MEMNUN EDİYOR”
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesinin gelecek için çok önemli bir proje olduğunu söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Başladığımız güne nazaran bugün gelinen nokta gayet başarılı. Bu başarıda tüm kurumların birlikte iş yapabilme kapasitesi ve projeyi sahiplenmeleri çok önemli. Selçuklu Belediyesi olarak projeye olan inancımız ve verdiğimiz destek, yayınların düzenli gelmesinde EDAM’ın hassasiyeti, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün okulların ve öğretmenlerin ilgisini arttırmalarına yönelik teşvik ve çalışmaları, Necmettin Erbakan Üniversitesinin bu işe olan katkıları bu projenin bu noktalara gelmesini sağladı” dedi.
Projenin Türkiye’ye model bir proje olduğu ifade eden Başkan Altay, “Velilerin ve öğrencilerin projeye olan ilgisini arttırmaya yönelik Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker ile ev ziyaretleri gerçekleştirdik. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte okulları ziyaret ediyor ve çocuklarla bir araya geliyoruz. Yapılan bu ziyaretlerin hem velilerin projeye olan ilgisinin artmasına hem de bizlerin projeyi yakından takip edebilmesine katkısı oldu. İlçe genelinde projenin bu noktalara geleceği düşünülmüyordu, ama bugün gelinen nokta bizleri memnun ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Edam Genel Müdürü Alparslan Durmuş, projenin amacının öğrencinin, ailelerin, okul yönetiminin ve belediyenin katılımıyla çevreyi içine katan bir atmosfer oluşturmak olduğunu hatırlatırken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, proje kapsamında okullarda yapılan çalışmaları ve faaliyetleri kuracakları stantlarda sergileyeceklerini dile getirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA