• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seçimler 11 Mayısta
28 Nisan 2013 Pazar 16:12

Seçimler 11 Mayıs'ta

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Odasının 11 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak seçimleri ile ilgili açıklamada bulundu.
 Seçimlerin en kısa sürede tamamlanarak 2013’te hayata geçirmeyi planladıkları projelere yoğunlaşmak için 11 Mayıs tarihini uygun gördüklerini söyleyen Başkan Öztürk, son bir yılda 3 bin üyeyle yapılan anketlerde gerçekleştirdikleri faaliyetlerle ilgili olumlu izlenenim aldıklarını söyledi.
Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Odası’nın 11 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak seçimleri ile ilgili açıklamada bulundu. 1 Şubat - 31 Mart tarihleri arasında yapılması planlanan Oda ve Borsa seçimlerinin Bakanlar Kurulu kararıyla Mayıs-Haziran dönemine ertelendiğini hatırlatan Öztürk, “Türkiye genelindeki bu erteleme NACE kodlarıyla ilgili TOBB’a yapılan itirazların sağlıklı bir şekilde incelenmesi amacıyla gerçekleştirildi. Konya olarak NACE kodlarıyla ilgili sorun yaşamamamıza rağmen erteleme Türkiye genelinde oldu. Seçimlere çok kısa bir zaman kala yapılan ertelemeyi Oda olarak doğru bulmadığımızı o dönemde ifade ettik. Oda olarak enerjimizi şehrimizin hedeflerine ulaşmak için harcamak istiyoruz. 2013’te planladığımız projelerimizi en kısa sürede tamamlamak istiyoruz. Seçimler için vaktini ayıran üyelerimizin zaman kaybı yaşamasını istemiyoruz. Bu sebeple seçimlerimizi en kısa sürede tamamlamak amacıyla 11 Mayıs tarihini uygun gördük. Seçim sürecinin en başından beri katılımcı, adil bir seçim olması görüşünü savunduk. Konya’nın en eski ve köklü kurumu olan Konya Ticaret Odası birlik ve beraberlik içerisinde girdiği seçim sürecini gene birlik ve beraberlik içerisinde yürütecektir” dedi.
3 BİN ÜYEYLE ANKET
Seçimleri en kısa sürede tamamlayarak Konya’nın 2023 vizyonuna odaklanmak istediklerini belirten Başkan Öztürk, “Bilindiği gibi ülke olarak hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023 yılı… Bu hedef için devlet, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör kenetlenerek çalışmalarını sürdürmektedir. Konya Ticaret Odası olarak hedefimiz şehrimizi 2023’e hazırlamaktır. Konya’nın 2023’te ülkemizin hedeflerine katkı sağlaması amacıyla Oda olarak belirlediğimiz 2023 vizyonu doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Programlı olarak yürüttüğümüz projelerimizle; Konya’nın ihracatını artırmak, sanayimizin nitelikli ara eleman sorununa çözüm olmak, üyelerimizin ticaret hayatında yaşadığı sıkıntıları gidermek, Konya’nın son iki yılda Ankara’da oluşturduğu güçlü lobiyle şehrimizi Türkiye’nin merkez şehirlerinden biri yapmak için çalışıyoruz. Geçmiş dönemlerde ihmal edilen üye ile iletişim konusuna bu dönemde önem vermekteyiz. Tüm üyelerimizle iletişimimizi sağlamak amacıyla veri tabanımızı güncelleme çalışmalarımızı 2013’te tamamlayacağız. Bu kapsamda üyelerimizin iletişim bilgileri güncellenmeye devam etmektedir. Son bir yılda farklı konularda 3 bin üyemizle yaptığımız anket çalışmalarında Odamız faaliyetleri ile ilgili olumlu izlenimlerini aldık. 2023 hedeflerimize üyelerimizle birlikte gerçekleştirmek için Oda olarak tüm faal üyelerimize ulaşarak faaliyetlerimizi daha nitelikli hale getirmek istiyoruz” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA