• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seçim bitince sürece hız verilecek
17 Mart 2014 Pazartesi 08:54

Seçim bitince sürece hız verilecek

Erdoğan, dün yaptığı Manisa ve İzmir mitinglerini tarihi olarak niteledi. Paralel örgüte karşı gerekli adımların atılacağını da ifade eden Başbakan ' Olay benim şahsımı aşmış. Ulusal güvenliğe tehdit var' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 7 ve Ülke TV'de yayınlanan İskele Sancak Programı'na katılan Başbakan Erdoğan, Manisa ve İzmir mitinglerini değerlendirdi.

İZMİR MİTİNGİNDE 180 BİN KİŞİ VARDI

İzmir'in özellikle AK Parti açısından anlamlı ve farklı illerden biri olduğunu belirten Erdoğan, 'Manisa'da ilk mitingimizi yaptık. Siyasi hayatımda Manisa'daki en büyük katılımı gördüm. Manisa'da büyük bir coşku vardı. Emniyet rakamlarına göre, yaklaşık 80 bin kişi vardı ve o motivasyonla İzmir'e geldim. İzmir'de de de büyük bir rakam vardı emniyet rakamlarına göre 180 bin kişi vardı. Tabii bu rakamlar bizlere önemli bir şeyi anlatıyor. İzmir'e yerel yönetim anlamında büyük bir haksızlık var bu haksızlığın başında da beceriksiz bir CHP var. İzmir verilen hizmete layık değil. Yanlış bir uygulama var. Belediyecilikte ne ararsanız İzmir'de bu yok. Bundan sonraki süreçte İzmir Ak Parti belediyeciliği ile tanışacak olursa uçuşa geçebilir. 1414 proje başkan adayımız açıkladı. Bir projeler silsilesi. Dev projeler var' dedi.

YAŞAM TARZINA MÜDAHALE YOK

Erdoğan, yaşam tarzına müdahale iddialarıyla ilgili ise 'CHP zihniyetinde yalan, takiye, fitne çok mevcut, İzmirli'nin yaşam tarzına müdahale edilecek söylemi büyük bir iftiradır. Zaten anayasada insanlarımızın bu tarz hakları korunmaktadır. Bunu söyleyenlerin yaşam tarzlarında ne değişti? ' diye konuştu. Erdoğan, siyaset sahnesine çıktığı andan bu güne karşılaştığı en çetin sürecin hangisi olduğu sorusuna, 'Belediye başkanlığımdan bu yana baktığınızda, partimin kapatılması çok talihsiz olaydı. Fakat en son gelinen nokta bu yaşadıklarımda paralel yapı tezgahı zirve yaptı. Tabii bu insanların içinde tanıdıklarımız var. Bu insanlara yaptığımız ikazın haddi hesabi yok, biz bazı şeylere tahammül ettik, onları uyardık. Bunların hepsini bir yere koyun bu adamlar Başbakan'ı dinliyor ve mahkeme kararı diyorlar. Bunlar bunu yapacak kadar alçaklaşmışlardır, adileşmişlerdir ' cevabını verdi.

BUNLARI KAALE ALMIYORUM

Erdoğan, '17 Arlık sonrası ana hedef sizsiniz. Yeni şeylerle karşılaştınız. 17 Aralık'tan bu yana geçen süreç içerisinde sizi hedef alan konularda ne düşünüyorsunuz?' sorusuna, 'Ben bunları hiç kaale almıyorum. Benim şahsımı aşmış. Ulusal güvenliği tehdit var. Abdestinden şüphesi olmayının namazından şüphesi olmaz. Adam ona gönderilen montajlarla konuşuyor. Şu kadar milyar dolar bunlar para saymayı da bilmiyor. Odaya sığmayacak kadar parayı götürüyorsun. Akıl mantık almıyor. Bu devletin bekası için atılması gereken adımları atmaya zaten başladık seçim sonrası bu süreci hızlandırma zorunluluğumuz var. Süreç içerisinde her şey meydana çıkmaya başladı. Hangi parti güçlüyse ona oy verin diyorlar' diye konuştu.

Yargıyı ellerine almışlar

Yapılanlarla ilgili yasal takibat sürecine girilip girilmediği sorusuna Erdoğan, 'Bunlar bir kısım yargıyı ellerine almışlar daha önce lehime verilen kararlar Yargıtay tarafından onanıyordu bu süreçten sonra adam annemle ilgili çocuklarımla ilgili hakaretler savuruyor davaları üst mahkeme bozuyor. HSYK'daki adamlar yargı mensubu insanlar 'Biz Başbakan'a bunun hesabını soracağız' diyorlar. Tabii bilmiyorlar Allah'ın hesabı var. Bak şimdi meydanlar dolup taşıyor. Gereği neyse bunu yapacağız' dedi.

Sürpriz Kırım mesaisi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kırım Tatar Önderi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'nu kabul etti.Kırımoğlu'nun, Kırım'daki son gelişmeler hakkında Başbakan Erdoğan'a bilgi verdiği öğrenildi. Başbakan Erdoğan'ın yaşanan olaylardan ve artan gerilim ortamından endişe duyduğunu ifade ederek, Kırım'da bir çatışma olmaması ve Kırım Tatarlarının zarar görmemesi için Türkiye'nin büyük çaba harcadığını vurguladığı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA