• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sayaçlar dışarı çıkacak
03 Eylül 2010 Cuma 23:17

Sayaçlar dışarı çıkacak

300 bin elektrik sayacının bodrum katlarında, tuvalette hatta yatak odasında bulunduğunu belirten MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu, bu sayaçları dışarıya alacaklarını söyledi
Meram Elektrik Dağıtım AŞ (MEDAŞ), Ramazan ayı münasebetiyle MEDAŞ Genel Müdürlüğünde basına iftar yemeği verdi. İftar yemeğine MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu da katıldı.
 
Gazetecilerle sohbet eden Önder Kazazoğlu, MEDAŞ’ın yapmayı planladığı çalışmalarla ilgili önemli bilgiler verdi. Kışın elektrik kesintilerinin yaşanmaması için 10 ayrı bölgede bakım ve onarım çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirten Kazazoğlu, elektrik kesilmeden de onarım yapılamayacağını aktardı. MEDAŞ’ın alanına gören bölgede 9 tane indirici merkezin yapılması gerektiğini ifade eden Kazazoğlu, “Bu indirici merkezlerin 5-6 tanesi Konya’da yapılmalıdır. Konuyla ilgili ABD’den gelen uzmanların tespitlerine göre bu indirici merkezler belirlendi. Bu merkezleri de TEİAŞ yapmalıdır. Konya’da 40 bin trafo var. Bunun 30 bini vatandaşın trafosu ve 28 bini de tarımsal sulamada kullanılıyor. Dolayısıyla bu trafolarının da bakımını trafonun sahibi yapmalı. Yönetmeliğe göre trafo sahipleri elektrik mühendisi bulundurmalı. Bu yönetmelik şimdiye kadar işlememiş” dedi.
 
Çiftçilerin borçlarını ödeme noktasında bir sıkıntıyla karşılaşmadıklarını da aktaran Kazazoğlu, çiftçilerin borçlarını ödeyebilmeleri için her kolaylığı sunduklarını bildirdi. 300 bin elektrik sayacının bodrum katlarında, tuvalette hatta yatak odasında bulunduğunu da dile getiren Kazazoğlu, şöyle konuştu: “Bu sayaçları görevlilerin her an ulaşabileceği yerde olması için çalışmalara başladık. Çünkü bin hiçbir görevlinin birisinin yatak odasına girip sayaç okumasını istemiyorum. İşyerinde kasanın altında sayaç var. Bu durum bazen bazı sorunları da beraberinde getirebilir. Dolayısıyla biz bu sayaçları dışarıya almak mecburiyetindeyiz ki yönetmelikte bu belirtiliyor. Sayacı içerde olanlara tebligat göndereceğiz. Tebligata rağmen kendileri sayaçlarını dışarıya çıkarmazsa biz ücreti karşılığında çıkartacağız.”
YORUMLAR
arkadaş
arkadaş
ama sayacıma zarar gelirse dava açıp parasınıda söke söke alır üstüne tazminat alırım
188.3.77.86
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA