• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şarkısını söyleyerek öldürdüler!
25 Aralık 2010 Cumartesi 18:56

Şarkısını söyleyerek öldürdüler!

Irak'ta Kurtlar Vadisi'nden etkilenen bir çete, Kurtlar Vadisi şarkısını söyleyerek 14 yaşındaki çocuğu döve döve öldürdü.

Irak’ta ‘Kurtlar’ vahşeti Necef’te KurtlarVadisi’nden etkilenen çete 14 yaşındaki Ali adlı öğrenciyiarkadaşlarının önünde Kurtlar Vadisi şarkısını söyleyerek döve döveöldürdü, cesedini çöpe attı. Iraklı yetkililer “Diziler şiddetolaylarını artırdı” açıklaması yaptı.

İsrail ile siyasi gerilime neden olan “Kurtlar Vadisi” dizisi bu kezde Irak’ta 14 yaşında bir çocuğun hayatına mal oldu. Irak’ın güneyindeŞii nüfusun yoğun olarak yaşadığı Necef kentinde sınıf başkanlığı yapan Ali isimli öğrenci,yayınlandığı Arap ülkelerinde izlenme rekorları kıran Türk dizisindenetkilenerek kurulan 6 kişilik bir çete tarafından şehrin en işlekcaddesinde hem de arkadaşlarının gözü önünde feci şekilde dövülereköldürüldü. Babası Necef Hastanesi’nin başhekimi olan Ali, kendilerineKurtlar Vadisi ve Acı Yürek dizilerinin karekterlerinin isimlerini verençeteye karşı çıkıyor, diğer çocukları da haraç alanbu çeteye karşı koruyordu. Bu nedenle kendileri de okulun öğrencisiolan 14-16 yaş arasındaki çete üyeleri Ali’yi gözlerine kestirip okulçıkışında sıkıştırdı. Yeni aldığı defterleri kendilerine vermelerini istediler. Ali itiraz etti. Bu sonu oldu...

Basra’ya kaçacaktı

Kendilerine Murad Ali (Polat Alemdar’ın dizinin Arapça versiyonundaki ismi), İskender, Dar gibi isimler takan 6 kişilik grup çocuğa sınıf arkadaşlarının gözü önünde saldırdı. Ali yediği yumruk, tekme ve taş darbeleriyle bayıldı. Diğer öğrencilerinKurtlar Vadisi’nin müziğini söyleyerek dayak atanları cesaretlendirmesiüzerine çete üyeleri baygın Ali’yi bu kez öldürene kadar dövdü. Olayıgören bir öğrenci Ali’nin ailesine giderek durumu bildirdi. BabaMacid Hilo, olay yerine geldiğinde oğlunu bir çöp tenekesine atılmışhalde buldu. Polis hemen devreye girerek 5 öğrenciyi okulda tutukladı.16 yaşındaki çete lideri de Basra kentine kaçmaya çalışırken yakalandı.Olay Necef’te büyük bir infial yarattı. Acılı baba, “Hunharca öldürülen oğlumun elektrikçarpması yada trafik kazasında ölmesini tercih ederdim. Oğlum bu şiddetdizilerinin kurbanı oldu” dedi. Çetenin dizideki vahşeti taklitettiğini dile getiren Hilo, okul yönetiminin de olayda çok büyük suçuolduğunu öne sürdü. Hükümet yetkilisi İsmail Halid Mehdi “Açıkça söylemek gerekirse televizyonda bu dizilerden etkilenen çocukların şiddete yönelmeleri sondönemde artış gösterdi” dedi. Olay üzerine bir açıklama yapan Eğitimbakanlığı, cinayetin okul sınırları dışında işlendiğine dikkat çekerek,“Sorumluluk bize ait değil. Olay bizim dışımızda gelişmiş” açıklamasındabulundu.

241220102037544046095_3.jpgVadi’ye özenip kendini asmıştı

Türkiye’de geçen Haziran ayında Kurtlar Vadisi dizisine özenen Onur Öztepe isimli 8 yaşındaki çocuk kendisini asmıştı. Beşiktaş’taki olayda ailesiyle birliktediziyi seyreden ilkokul öğrencisi Onur, annesinin eşarbını alarakkardeşinin odasına geçti. İskender karakterinin asılma anınıcanlandırıken öldü.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA