• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sare Davutoğlu Konyada
08 Mart 2012 Perşembe 17:44

Sare Davutoğlu Konya'da

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Konya'da 3 sivil toplum örgütü tarafından kanser hastası çocuklara yönelik hazırlanan projeyi kamuoyuna tanıttı.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Konya'da 3 sivil toplum örgütü tarafından kanser hastası çocuklara yönelik hazırlanan projeyi kamuoyuna tanıttı.
     Bir dizi programa katılmak üzere Konya'ya gelen Sare Davutoğlu, Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu Konya Şubesi, Türk Hemşireler Derneği Konya Şubesi ve Dosteli Derneği tarafından ortaklaşa hazırlanan ''Bizim çocuklarımız'' projesiyle ilgili merkez Karatay ilçesindeki konutlarının önünde gazetecilere bilgi verdi.
     Çocuklar ve kadınlarla ilgili çok önemli bir projenin, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ın eşi Hatice Doğan kanalıyla kendisine getirildiğini ifade eden Davutoğlu, 3 sivil toplum örgütü tarafından hazırlanan bu projenin Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kanser tanısı konulmuş çocuklar ile bir engeli nedeniyle evde eğitim alması gereken çocuklara yönelik olduğunu belirtti.
     Proje ile kanser tanısı konulan çocukların aileleri ve bu çocuklara eğitim veren öğretmenlerin eğitilmesinin planlandığını ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti:
     ''Proje ile hem bu çocuklara hem de annelerine hizmet verilecek. Proje, kamuoyu ile sivil toplum örgütleri arasında bir bağlantı olacak. Çok bereketli sonuçları olacağına inandığım bu projeyi sizlerle paylaşmak istedim. Sivil toplum örgütleri aralarında çok güzel bir işbirliği yapmışlar. Birçok paydaş kuruluş tarafından ortaklaşa yürütülen projelerde başarı oranı yüksek oluyor. Bu projede de kanser tanısı almış ya da bu şekilde eğitim alması gereken çocuklarla ve çevreleriyle ilgili psikolojik desteği İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu Konya Şubemiz üstlenecekler. Türk Hemşireler Derneği daha önce evde tedavi alması gereken hastalarımıza ve yakınlarına, hasta bakımı yapıp, eğitim veriyorlardı. Bu çocuklarımıza ve yakınlarına da aynı eğitimi verecekler. Dosteli Derneğimiz de bu ailelerden ihtiyacı olanlara giyim ve gıda desteğinde bulunacak.''
    
     -''Kadınlar toplumsal dönüşüme önderlik edebilir''-
    
     Davutoğlu, daha sonra Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi tarafından Üniversitenin Alaaddin Keykubat Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''2. Ulusal Kadınlar Günü Etkinliği'' paneline katıldı.
     Sare Davutoğlu, panelde yaptığı konuşmada, Dünya Kadınlar Günü'nün, kadınların birçok alanda ortak sorunlarını kadınlara özgü dille gündeme getirmek için bir fırsat olduğunu belirtti.
     Adalete dayalı mutedil bir bakış açısıyla sorunları çözerek işe başlamak gerektiğini ifade eden Davutğolu, ''Kadınların, sahip oldukları dinamik karakterleri sayesinde günümüzde yaşanan çok hızlı toplumsal dönüşüme önderlik edebileceklerine inanıyorum. Konya'da bunun örneklerini her seferinde görmek gurur verici oluyor. Bu bağlamda Konya'da çıkan 3 sivil toplum örgütünün ortaklaşa düzenlediği bir projenin duyurusunu yaptık'' dedi.
    
     -Konya'daki depremzede aileyi ziyaret etti-
    
     Sare Davutoğlu, ardından Van'da meydana gelen deprem sonrası Kızılay'ın bağışladığı Konya'daki eve yerleştirilen depremzede Tanlak ailesini ziyaret etti.
     Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren 11 çocuk babası Mehmet Tanlak, kendilerine desteğini esirgemeyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Kızılay ve diğer kurumların mensuplarına teşekkür etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA