• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sarayönüne Alman İlgisi...
22 Kasım 2011 Salı 10:43

Sarayönü'ne Alman İlgisi...

Almanya Federal Cumhuriyeti Gıda Tarım ve Tüketiciyi Koruma Ataşesi Aschfalk, Sarayönü'nde...

Sarayönü'ne gelen Almanya Federal Cumhuriyeti Gıda Tarım ve Tüketiciyi Koruma Ataşesi Dr. Ansgar Aschfalk, Sarayönü Yem A.Ş. tesislerini gezdi.
 
     Yem tesislerini gezen Aschfalk ve Uluslararası Destek Kuruluşu PUM'un Konya temsilcisi Gunnar Eicke Johnsen, tesisleri hayranlıkla inceledi.
 
     Görev süresi boyunca Türkiye'nin birçok yerini gezdiğini ve en büyük tarım alanlarının Konya'da bulduğunu, dolayısıyla Konya'daki potansiyelin çok büyük olduğunu belirten Dr. Ansgar Aschfalk, şunları kaydetti:

     ''Dünya çapında 15 ataşe görev yapıyor. Bunlardan birinin de Türkiye'de görev yapıyor olması Türkiye'deki tarım faaliyetlerinin önemini gösteriyor. Konya'da dikkatimi çeken Konya'nın daha önceki dönemlerde de Almanya ile sıkı iş ilişkiler içinde olması. Antalya, İzmir gibi klasik tarım bölgelerindeki iş ilişkilerinin de Konya düzeyine çıkmasını arzu ediyorum. Sarayönü yemi yaklaşık üç senedir tanımaktayım. Tesiste üç sene içinde yaşanan bu büyük değişim beni çok şaşırttı. Organik ürünlerin önemi her geçen gün artmakta. Eskiden Türkiye'de organik ürünler yurt dışına satmak için üretilirdi ama şimdi bu organik ürünler Türkiye'de de tüketilmeye başlandı. Bu da Türk halkının yaşam kalitesine önem verdiğini ve yaşam koşullarının iyileştiğini gösteriyor. Bu gelişme hayvan haklarında da kendisini gösteriyor. Burada gördüğümüz tavukların yaşam koşulları hayvan haklarının de gelişmekte olduğunu gösteriyor. Bu kümesler beş yıldızlı bir otel gibi. Tavuk olsaydım burada yaşamak isterdim.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA