• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sarayönünde Mutlu bir yuva için konferansı
15 Kasım 2012 Perşembe 16:00

Sarayönü'nde ''Mutlu bir yuva için'' konferansı

Sarayönü'nde Ribat Eğitim Vakfı tarafından ''Mutlu bir yuva için'' konferansı düzenlendi.
 Ribat Eğitim Vakfı yöneticilerinden Araştırmacı Yazar Halil Atalay, Sarayönü Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, aile kurumunun çok önemli olduğunu, ilk ailenin cennette kurulduğunu belirtti. 
Evliliğin sadece bir yastıkta kocamak için değil, cennette de beraber olmak için yapıldığını ifade den Atalay, toplum yangınında kurtarılacak ilk şeyin aile olduğunu söyledi. 
Atalay, insanı yetiştirenin aile olduğunu belirterek, şunları kaydetti: 
''Gelecek ailelerin yetiştireceği bireylerle şekillenecektir. Avrupa ekonomik gelişmeye önem vermiş ve aile kurumunu ikinci plana atmıştır. Bu yüzen sağlıklı nesiller yetişmediği için Avrupa toplumu çökme noktasına gelmiştir. Evler otel ve lokanta değildir. Yuva kurmanın aile olmanın hedefleri vardır. İnsanın bir hedefi olmalıdır. İnsanı farklı kılan niyetleridir. Öncelikli hedef Allah'ın emrini yerine getirmektir. Çünkü evlilik bir ibadettir. Amel defterimizi kapattırmayacak nesil yetiştirmemiz gerek. Aileyi oluşturanların da bir birine karşı görevleri vardır. Eşlerin birbirini tamamlaması birbirlerinin eksiklerini kapatması gerekir. Eşler birbirinin yolunu daraltmak yerine daha genişletmeye çalışacak. Eşler birbirinin olumlu yönlerini görmeye çalışmalı. Ayrıca örnek olmayan anne ve babalar örnek evlat da yetiştiremez. Çocuk eğitmek başka, çocuk büyütmek başkadır.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
  • Makine ihracatında rekor
  • INSTAGRAM TAKİPÇİ HİLESİ YÖNTEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA