• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sanıyorlar ki diz çöktürecekler
17 Mart 2014 Pazartesi 16:14

Sanıyorlar ki diz çöktürecekler

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Sanıyorlar ki bu yalanlarıyla, iftiralarla 22 milyon oy almış bir partinin başbakanını diz çöktürecekler. Yok böyle bir şey" dedi.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yerel seçimlerin yaklaştığı dönemde hükümetin yalanlar ve iftiralarla yıpratılmaya çalışıldığını belirterek, "Sanıyorlar ki bu yalanlarıyla, iftiralarla 22 milyon oy almış bir partinin başbakanını diz çöktürecekler. Yok böyle bir şey. Bu meydanı dolduran onbinler, yüzbinler, bu iftiralara kanmadığınızı, sizin onu çok sevdiğinizi, kucakladığınızı gösteriyor" dedi.     
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Aydın mitingine katılan Arınç, İstasyon Meydanı'nı dolduran vatandaşlara seslendi.     
30 Mart seçimlerinin yerel seçimlerden öte anlam taşıdığını dile getiren Arınç, şunları kaydetti:   
 "Bugünlerde seçimleri başarısız kılmak için uydurulan yalanlar, iftiralar, hakaretlerle hükümeti diz çöktüreceklerini zannedenlere, Aydın'dan, efeler beldesinden bir şamar vurmanız lazım. Size bu yakışır. Adnan Menderes merhuma ne yaptılarsa, bugün sayın Tayyip Erdoğan'a, başbakanımıza onu yapmak isteyen alçaklara, Aydın'ın efelerinden bir cevap vermeniz gerekir. Sanıyorlar ki bu yalanlarıyla, iftiralarla 22 milyon oy almış bir partinin başbakanını diz çöktürecekler. Yok böyle bir şey. Bu meydanı dolduran onbinler, yüzbinler, bu iftiralara kanmadığınızı, sizin onu çok sevdiğinizi, kucakladığınızı gösteriyor. Sizi tebrik ediyorum."       
 
 Allah en güzel nimetlerini buraya vermiş    
 
Bu seçimlerin sadece bir belediye başkanı ve belediye meclis üyesi seçimi olarak görülmemesi gerektiğini ifade eden Arınç, "Bir yerine üç oy vereceksiniz. Aydın'dan çıkacak her fazla oy, Türkiye'de mazlumların sesi olacaktır. Adnan Menderes'in hatırasına sahip çıkanların asil bir duruşu olacaktır" dedi.
Bülent Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:   
"Aydın'ın büyükşehir belediyesine AK Partili bir başkan yakışır. Aydın Türkiye'nin en güzide illerinden birisi. Allah en büyük nimetlerini buraya vermiş. Kültürüyle, tarihi varlıklarıyla, tabiatıyla, turizmiyle, tarımıyla, gelişen sanayiyle, bütün yolların ulaşım noktasında olmasıyla kalkınan bir şehir oldu. Hükümetimiz kamu yatırımlarının en güzellerini Aydın'a tahsis etti. Bölünmüş yollar, otoyollar, otobanlar, sağlık tesisleri, bir taraftan üniversiteler, yüksek okullar ve binlerce derslik, on binlerce sınıf öğrenciler için.
Enerjide çok iyi hizmetler yaptık. Aydın 10 defa Aydın oldu. 11 yılda hükümetimiz katrilyonluk yatırım tutarları ile Aydın'ı bir kez daha ayağa kaldırdı. Ama Aydın'ı Aydın yapan, demokrasiye olan tutkusudur. Aydın, Menderes'i, rahmetli şehit başbakanımızı içinden çıkaran güzel bir ilimizdir. Türkiye'de hamd olsun demokrasi meşalesini yakan, ona her dönemde sahip çıkan, Tükiye'yi güzelleştiren bir şehrimizdir."
Adnan Menderes adına her zaman vefa gösterdik
AK Parti hükümeti olarak Aydın'ın bağrından çıkan Adnan Menderes'e hep vefa örneği gösterdiklerine işaret eden Arınç, şöyle dedi:     
"Biz de Adnan Menderes adına, Aydınımıza, onun yaşadığı topraklara, hayatının geçtiği günlere her zaman vefa gösterdik. Sayın Başbakanımız buraya İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nın yeni iç hatlar hattını açarak geliyor. Onun ismini her yere verdik. Üniversiteler, hava limanları onun ismi oldu. Türkiye'nin en güzide yerlerinde herkesin onu hatırlaması, rahmetle anması, fatihalar okuması için, o güzel ailenin her an yaşaması için hükümetimiz kadirşinaslık gösterdi, vefa gösterdi. Sevgili Aydınlılar sizleri büyük bir sınav bekliyor. Mahalli seçimlerde Aydınımız hükümetimizin bu icraatlarına sahip çıktığını gösterecek."     
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Mührün sesi Avrupa ve Amerika’dan duyulsun!
  • Konya'ya yapılacak proje en büyüğü olacak!
  • Erdoğan'ın sözleri Alman gazetelerinde manşet oldu
  • İş arayanlara hükümetten müjde! 607 lira...
  • Konya'da 4 eski emniyet mensubuna FETÖ tutuklaması

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA