• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sandık eğitim programları başladı
17 Mayıs 2011 Salı 13:13

Sandık eğitim programları başladı

Seçimlere kısa bir süre kala Ak Parti Selçuklu ilçe teşkilatı tarafından sandık kurullarında görev yapacak toplam 5.000 kişiyi kapsayan eğitim çalışmaları başladı.
Seçimlere kısa bir süre kala Ak Parti Selçuklu ilçe teşkilatı tarafından sandık kurullarında görev yapacak toplam 5.000 kişiyi kapsayan eğitim çalışmaları başladı.
 
Eğitim, 25 ayrı toplantıda sandık kurullarında sandık kurulu asil üyeleri, sandık yedek üyeleri ve sandık müşahitlerine verilecek. Eğitim seminerlerinin açılış toplantısında söz alan Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Ak, “Sahada gece gündüz demeden yaptığımız emeklerimizin heba olmaması için bu eğitim programlarını yapıyoruz. Sandıkta görev yapacak arkadaşlarımızın sandıktan çıkacak sonuca sahip olmaları ve her partimizin aldığı oyların kendi hanesine yazılması amacıyla yapmaları gereken ne varsa bu eğitim toplantılarında anlatılacak.” şeklinde konuştu. Açılışa katılan Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı’da çeşitli örneklendirmelerle yaptığı konuşmasında, “ Değerli yol arkadaşlarım, sizler Ak Parti’ye mensup olmanın gururunu duymalısınız. Bakın bir yerde bir vatandaşımız bana hitaben dedi ki : “Siz şahıslar, eş, dost, akraba için değil, siz bir milletin geleceği için çalışıyorsunuz.” Bu ifadeler çok önemlidir. Biz bu makamın forsunu, havasını, imkânlarını bilmem nesini düşünerek oturmuyoruz. Hiç aklımıza bile gelmiyor. Biz Ak parti olarak memleketimize neler kazandırabiliriz sevdasıyla çalışıyoruz. Bugün Türkiye’de biz bir şey yapıyoruz. Tüm İslam dünyası harekete geçiyor. Onlarda daha fazla demokrasi için atağa kalkıyorlar. Biz bir şey yapıyoruz. Başbakanımızın Filistin, Lübnan sokaklarında resimleri asılıyor. Küçük şeylere takılmayalım. Gittiğimiz gediğimiz yerlerde sıkça karşılaştığımız sorular, genelde emekli maaşlarımız ne olacak? Bizim mahallenin kanalizasyonu yapılacak mı? Ve benzeri yönde oluyor. Ama çocuklarımızın, gençlerimizin gidişatı ne olacak? diye bir soruya daha muhatap olamadım. Eğer bir şekilde çözeceğimiz kişisel istekler dışında, gençliğin sorunlarına gereken önemi verseydi, bugün çok daha farklı yerde olurduk.” dedi.

Toplantıya Selçuklu ilçe yönetim kurulu üyeleri, Selçuklu kadın ve gençlik kolları, belde teşkilat başkanları, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri katıldı. Sandık kurullarıyla alakalı katılımcılara ilk eğitim, Seçim işlerinden sorumlu Ak Parti Selçuklu İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Yavaş tarafından sinevizyon eşliğinde verildi. Katılımcılardan gelen sorulara da cevaplar veren Yavaş, başbakanın deyimiyle, seçimin sandıkta kazanılacağını çok iyi bildiklerini ifade ederek, “ Bizim hiç kimsenin oyunda gözümüz ok. Herkesin hak ettiği oylar, kendi hanesine yazılsın yeter. Vatandaşın hür iradesine müdahale etmek isteyenlere asla geçit vermemek amacıyla bu eğitim programını düzenliyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.
 
Katılımcılara sandık rehber kitapçığı, müşahit cep kartı, sandık kurulları görev ve yetkileri kitapçığı ile geçerli ve geçersiz sayılacak durumlarla ilgili resimlendirilmiş oy pusula örneği takdim edildi.
 
Toplantı üç saat sürdükten sonra sona erdi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA