• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sanayicinin sorunu elektrik kesintisi
04 Temmuz 2009 Cumartesi 10:42

Sanayicinin sorunu elektrik kesintisi

Konya Vatan Sanayisinde bulunan sanayi firmaları, her gün yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle üretimde zorluklar yaşıyor.
Konya Vatan Sanayisi’nde bulunan sanayi firmaları, her gün yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle üretimde zorluklar yaşıyor.
 
Her gün belli aralıklarla yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle üretimde aksaklıklar yaşadıklarını ve uzun zamandır bu sorunun sürdüğünü belirten sanayiciler, sorunun biran önce halledilmesini istedi.
 
Konya’da mutfak eşyası sektöründe faaliyet gösteren Savaşan Emaye ve Soba Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çokyürür, Tatlıcak Mahallesi mevkisinde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle ürün ve zaman kaybı yaşadıklarını belirtti.
 
Fabrikalarında neredeyse her gün belli aralıklarla elektrik kesintisinin yaşandığını kaydeden Çokyürür, “Vatan Sanayisi’nde ve Tatlıcak mevkiinde bulunan sanayicilerin en büyük sorunu her gün yaşanan elektrik kesintileridir. Kesintiler her gün belli aralıklarla gerçekleşmektedir. Elektrik kesintileri nedeniyle üretimimizde aksaklıklar yaşanmakta ve bir çok ürünümüzde telef olmaktadır. Ayrıca kesintiler nedeniyle çalışanlarımızda işten soğumaktadır. Elektrik kesintisinin nedeni ise, elektriğin Vatan Sanayisi’ne yetmeyişinden kaynaklanmaktadır. Bu sorunu MEDAŞ ve devlet yetkililerine iletmemize rağmen, sorunumuza çözüm bulunamamıştır. MEDAŞ yetkilileri ise alt yapılarının yeterli olmadığını iddia ederek, bizi sorunumuzla baş başa bırakmaktadır. Yetkililerden bu soruna en kısa zamanda çözüm bulmalarını istiyoruz. Belki bu sorun onlara göre küçük görünebilir ama bizim en büyük ve en önemli sorunumuzdur” dedi.
 
Elektrik kesintileri nedeniyle ürünlerini zamanında yetiştiremediklerini ifade eden Salim Çokyürür, “30 dakikalık bir elektrik kesintisi bizim 2 saatimize mal olmaktadır. Kesintiler ise günde birkaç defa olmaktadır, yani bizim günde neredeyse 6-7 saatlik bir zaman kaybımız olmaktadır. Bu sebepten dolayı üretim yapamamakta ve ürün isteyen firmalara da zamanında ürün verememekteyiz. Biz firma olarak müşteri memnuniyetini en önde tutuyoruz ve 40 ülkeye ürün ihraç ediyoruz. Bizden kaynaklanmayan bir sorun nedeniyle müşterilerimize karşı mahcup oluyoruz. Eğer bu sorun çözülürse müşterilerimizle diyalogumuz daha iyi olacak ve daha çok ürün ihraç edeceğiz” diye konuştu.
 
Ayrıca Çokyürür, bu zamanda bu gibi sorunların çok gülünç olduğuna dikkat çekerek, yetkililerin çağrılarına kulak vermelerini istedi.  
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA