• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sanatçılar ve diziler kötü örnek mi?
01 Mart 2010 Pazartesi 15:57

Sanatçılar ve diziler kötü örnek mi?

Yeşilay Derneği Konya Şube Başkanı Sabri Pişkin, sanatçıların uyuşturucu kullanımıyla gündeme gelmesinin düşündürücü olduğunu belirtti.

Yeşilay Derneği Konya Şube Başkanı Sabri Pişkin, sanatçıların uyuşturucu kullanımıyla gündeme gelmesinin düşündürücü olduğunu belirterek, sanatçıların uyuşturucu kullanımıyla ilgili çıkan haberlerde konunun lanse ettiriliş şeklinin uyuşturucuya özentiyi artırdığına dikkat çekti.

Yeşilay Konya Şube Başkanı Pişkin, Yeşilay Haftası nedeniyle Hekimevi'nde düzenlediği basın toplantısında, hafta boyunca gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında bilgi verdi. Başkan Pişkin, her yıl Mart ayının ilk haftasının Yeşilay Haftası olarak kutlandığını belirterek, "Hafta boyunca özellikle kötü alışkanlıkların kıskacında olan gençleri bilinçlendirmeye yönelik konferanslar gerçekleştireceğiz. Vatandaşların zararlı alışkanlıklara karşı duyarlılığını artırmak için afişler asıp, broşürler dağıtacağız. Ayrıca, vatandaşlarla birebir temas kurabilmek için Kule Site'de bir stand açarak sigara, alkol ve uyuşturucu belalarının zararlarını halka bir kez daha izah edeceğiz" dedi.

"ÇOCUKLARINIZA KÖTÜ ÖRNEK OLMAYIN"
Başkan Pişkin, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek için bu yıl yeni bir projeyi hayata geçireceklerini ifade ederek, "Bütün zararlı akışkanlıklarda anne ve babaların kötü örnek olmamaları, bilgili olmaları için onlarla yüz yüze buluşmayı hedefledik. Okul aile birlikleri ile işbirliği yaparak velilere bu yönde bilgilendirici ve uyarıcı toplantılar yapmayı istiyoruz. Zararlı alışkanlıkların yayılmasında ailenin hedef alındığı, sağlam aile yapımızın parçalanmak istendiği gözlenmektedir. Mücadele
de aile, okul, devlet sivil toplum örgütlerinin birlikte çalışması sayesinde bunun önüne geçeceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.

"DİZİLER VE SANATÇILAR KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR"
Dizilerdeki alkol sahnelerinin gençleri içkiye özendirdiğine dikkat çeken Pişkin, bu sahnelerin denetim altına alınması gerektiğini belirterek, alkolün bir medenilik göstergesi olarak lanse edilmesinin son derece yanlış olduğunu vurguladı. Pişkin, Türkiye'de sigara içme yaşının 8-10'lara, alkol kullanma yaşının 10-12'lere, uyuşturucu yaşının ise 13'lere düştüğünün altını çizerek, "Son günlerde medyada uyuşturucu haberlerine sıkça rastlanıyor. Bazı sanatçıların uyuşturucu kullanıyorum diyerek ortaya çıkmaları gerçekten düşündürücüdür. Bunlar bağımlılığın hızla artığının göstergesidir" dedi.

Uyuşturucu bataklığında çocuklarını kaybeden anne ve babaların feryatlarından ders alınması gerektiğini vurgulayan Yeşilay Derneği Konya Şube Başkanı Sabri Pişkin, "Kötü alışkanlıklara karşı mücadelede en etkin yöntem toplumun bilinçlendirilmesinden geçiyor. Burada özellikle de gençlere yönelik eğitici çalışmaların yapılması gerekiyor. Bu noktada herkese görevler düşüyor. Her bağımlılık eğitimle düzelir. Gençleri doğru yerlerde buluşturursak, onların enerjilerini iyi alışkanlıklarla tüketirsek, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumuş ve sağlıklı toplum oluşmasını sağlamış oluruz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA