• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sami Güçlüden Atilla Karta sert cevap
18 Temmuz 2010 Pazar 16:38

Sami Güçlü'den Atilla Kart'a sert cevap

CHP Konya Milletvekili Atilla Kartın Konya Üniversitesi ve Numune Hastanesiyle ilgili iddialarına Ak Partiden sert bir cevap geldi.
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın ‘Konya Üniversitesi’ ve ‘Numune Hastanesi’yle ilgili iddialarına Ak Parti’den sert bir cevap geldi. Kart’ın açıklamalarının kendisinde tam bir hayal kırıklığı oluşturduğunu söyleyen Ak Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, “söylediği hususların içinde tek bir doğru yoktur. Sayın Kart, hem Konya kamuoyunu hem de kendi partililerini yanıltıyor. Bu durumu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na iletmenin imkânını arayacağım” dedi.
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın ‘Konya Üniversitesi’ ve Numune Hastanesi’yle ilgili iddiaları kent gündeminin ön sıralarına yerleşti. Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında Konya'nın potansiyeli ile teknik bir üniversiteye ihtiyacının olduğunu, ancak bunun hayata geçirilmeyerek Konya Üniversitesi'nin kurulduğunu söyleyen Kart, burada bir kandırmacanın yaşandığını, Konya Üniversitesi'ne yeni bir kaynak aktırılmayacağını, Selçuk Üniversitesi'ne aktarılan kaynağın bir bölümünün yeni üniversitede kullanılacağını iddia etmişti. Atilla Kart’ın Konya Üniversitesi’yle ilgili bu iddiasına Ak Parti’den sert bir cevap geldi. KONTV’de yayınlanan Gündem Özel Programına katılan Konya Milletvekili Sami Güçlü, Kart’ın iddialarının doğru olmadığını, ‘Konya Üniversitesi’nin yepyeni bir üniversite olduğunu söyledi. Güçlü şöyle devam etti:
 
"Sayın Atilla Kart’ın açıklamalarını dinleyince hayal kırıklığına uğradım. Konyalılar'ın zihnini karıştırmak için eksik ve yanlış bilgiler veriyor. Konya’da bir üniversite kuruldu ve adı Konya Üniversitesi… Bu üniversite Selçuk Üniversitesinin bünyesinden ne bir hoca ne bir yönetici ne bir öğrenci ne de bir fakülte veya meslek yüksekokulu bünyesine katmadı. Dolayısıyla Selçuk Üniversitesi’nden ne bir pay alacak ne bir isim alacak ne öğrenci alacak ne de bir öğretim üyesi alacak. Tamamen kanunda yazılan fakülteler yeniden oluşacak ve yepyeni bir üniversite kurulacak. Sayın Atilla Kart hemşehrimizdir ama doğru konuşmuyor, kendisi bilgi eksikliği içerisinde… Konya Üniversiteyle birlikte kurulacak diğer üniversiteler de hiçbir şekilde bir başka üniversiteden pay almıyorlar. Hepsi yepyeni ve sıfır kilometrede kuruluyor. Selçuk Üniversiteyle hiçbir alakası yok" dedi.
 
NUMUNE HASTANESİYLE İLGİLİ İDDİALAR
 
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, cumartesi günkü basın toplantısında "Numune Hastanesi yıkılınca yerine yeni bir hastane yapılmayacağı ve özellikle Başbakan'a yakın firmalar tarafından modern bir alışveriş merkezi oluşturulacağıyla ilgili bilgilerinin olduğunu söylemişti. Ak Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, bu iddiaya da sert cevap verdi. Kart’ın iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Güçlü, kendisinin Konya kamuoyunu ve CHP'lileri yanılttığını söyledi. Sami Güçlü sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Sayın Kart'ın söylediği hususların içinde bir tek doğru yoktur. Bu kadar emin konuşuyorum. 1 yılı aşkın süredir Konya hastaneleriyle ilgili yatırım süreçlerini ben sürdürüyorum. Çok yakından takip ediyorum. Numune Hastanesiyle ilgili defalarca Konya’da ve Ankara’da toplantı yapıldı. Numune Hastanesi’nin içindeki yıkılacak binaların sayısı çok fazladır. Doğumevi dahil yıkılacaktır. Laboratuar binasının yıkımına birkaç gün içinde başlanacaktır. Numune Hastanesi 2010 yatırım programına alınmış, yatırım parası tahsis edilmiştir. İhalesini 2010 yılının sonbaharında yapmak için çalışıyoruz. Bir taraftan hizmet vermeye devam edeceğiz, bir taraftan da inşaat sürecektir. Burasının alışveriş merkezi olacağı, Başbakan’a yakın firmalar tarafından burada alışveriş merkezi yapılacağı yönündeki ifadeler söylenmesi çok zor şeylerdir. Çünkü gerçek dışıdır. Ancak Atilla Bey bu cümleleri çok kolay söyleyebiliyor. Atilla Bey Konya kamuoyunu da kendi parti mensuplarını da çok yanıltıyor. Ben daha öte bir şey söylemek istemiyorum. Atilla Bey CHP’nin oluşturmaya çalıştığı vizyona ve anlayışa da çok aykırı hareket ediyor. Kendisi CHP’nin Konya’da oylarının kaybolmasına da neden olacaktır. Doğrusu Genel Başkanlarının, Atilla Bey’in Konya’da üniversite ve numune hastanesiyle ilgili sözlerini duyması halinde rahatsız olacağına inanıyorum. Bu bilgileri genel başkanına iletme imkanını arayacağım. Numune Hastanesinin yerine Türkiye’nin en modern hastanesini yapma noktasında tam bir mutabakat içindeyiz. Sağlık Bakanı da bu projenin gecikmemesi için yoğun bir mesai veriyor. Ben Sayın Atilla Kart'ı makul olmaya, sağduyulu olmaya ve gerçeklerle biraz irtibat kurmaya çağırıyorum
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA