• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sahte raporla görevden kaçtı
17 Ocak 2014 Cuma 08:08

Sahte raporla görevden kaçtı

17 Aralık Operasyonu sonrası geçici görevle Tunceli'ye gönderilen, büyük çaplı soruşturmaların kritik ismi Ali Fuat Yılmazer'in, Tunceli'ye gitmemek için sahte sağlık raporu hazırlattığı ortaya çıktı.

Hükümeti hedef alan İstanbul merkezli 17 Aralık Operasyonu sonrası geçici görevle Tunceli'ye gönderilen İstanbul İstihbarat Şube'den sorumlu eski Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer'in, Tunceli'ye gitmemek için sahte sağlık raporu hazırlattığı ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Polis Teftiş Kurulu İstanbul Bölge Başkanlığı, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden, 25 Aralık - 3 Ocak tarihleri arası için alınan raporu şüpheli buldu. Bunun üzerine 30 Aralık tarihinde Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderilen yazıyla, yeniden muayene yapılması gerektiği bildirildi.

'TEREDDÜT HASIL OLMUŞTUR'

İstanbul Bölge Başkanı Şükrü Pekgil imzalı belgede, '...Polis Başmüfettişi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in almış olduğu doktor raporuna bölge başkanlığımız tarafından tereddüt hasıl olmuştur' denildi. Belgenin devamında da, '...Hastalık raporlarının fenne aykırı olduğu konusunda tereddüt bulunması halinde, memurun bulunduğu yere yakın bir hakem hastaneye sevk edilir ve sonucuna göre işlem yapılır. Hastane sağlık kurulları bu nitelikteki başvuruları öncelikle sonuçlandırır' hükmüne vurgu yapıldı ve konunun acil olduğu bildirildi.

İSTİRAHAT RAPORU ÇIKMADI

Bu talep üzerine, Ali Fuat Yılmazer, 2 Ocak'ta Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tekrar muayene edildi. Genel Cerrahi, Nöroloji ve İç Hastalıkları Klinikleri'nde muayene edilen Yılmazer'de, rapor gerektirecek önemde herhangi bir bulguya rastlanmadı. Yılmazer'in söz konusu hastanede görevlilerle tartıştığı iddia edilmişti. Tartışmanın görevlilerin ihtiyacı olan raporu vermedikleri için yaşandığı sanılıyor.

Hanefi Avcı usulsüz mü dinlendi

Devrimci Karargah ve Oda Tv davalarında yargılanan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, sahte isim ve olaylarla mahkeme kararı alınarak dinlendiği iddialarıyla, dönemin İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan ve dönemin İstihbarat Şube'den sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer hakkında suç duyurusunda bulunmuş, ancak mahkeme takipsizlik kararı vermişti. Avcı'nın, avukatı aracılığıyla yaptığı itiraz sonucu Bakırköy 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi, geçtiğimiz günlerde takipsizlik kararını yasaya uygun bulmayarak bozdu ve davanın devamına karar verdi.

Büyük abi onun adını vermişti

Başta Ergenekon olmak üzere Balyoz, Oda TV, Askeri Casusluk gibi önemli soruşturmaların beyni konumundaki Yılmazer hakkındaki tartışmalar, bu davaların yeniden görülmesi gündeme gelmeden önce başlamıştı. Hrant Dink Davası'nın sanıklarından Erhan Tuncel, 'Karşımızda polis yok, cinayet şebekesi var. Oda TV, Cübbeli, şike, KCK, Hanefi Avcı suçsuz. Bunları yapan Ali Fuat ve Ramazan Akyürek'tir' demişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA