• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şahin: Selçukun geleceği planlanıyor
22 Kasım 2011 Salı 16:04

Şahin: Selçuk'un geleceği planlanıyor

Selçuk Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Selçuk'u 'Bir Dünya Üniversitesi' yapmak hedefiyle yönetime talip olduklarını belirtti.
Selçuk Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Selçuk'u 'Bir Dünya Üniversitesi' yapmak hedefiyle yönetime talip olduklarını belirterek “Artık o an geldi. Şimdi sağduyu ile oy kullanma ve hemen harekete geçme zamanıdır.” dedi.
Perşembe günü yapılacak seçimler öncesinde bir açıklama yapan Selçuk Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Selçuk Üniversitesini “Bir Dünya Üniversitesi” yapmak hedefiyle yönetime talip olduklarını belirtti. Şahin, “Bu hedefimizi gerçekleştirirken asla birilerinin üzerine basarak yol almayacağız. Seçimden hemen sonra bizim için yeni bir süreç başlayacak. Bu süreçte kimin bize oy verip kimin vermediği ile ilgilenmeyecek, baştan beri koruduğumuz “herkese aynı mesafede durmak” ilkemizi muhafaza edeceğiz. Görevlendirmelerimizde istişare mekanizmasını her şeyin önünde tutacağız. Bilgili, becerikli, deneyimli, vizyonu olan, herkesi kucaklayacak, geçmişi temiz geleceği aydınlık kişileri tercih edeceğiz. “Ben” sözünü kelime dağarcığımızdan silip “biz” sözcüğünü söylemlerimizde ve eylemlerimizde hep yeğ tutacağız.” dedi.

Şahin, Selçuk Üniversitesi için planladığı yenilikler hakkında da  şunları söyledi:
 
“Biliyoruz ki projelerimiz bazılarının hayallerini bile zorlamaktadır. Fakat açıkladığımız bütün projelerimizi kılı kırk yararak değerlendirdik ve Selçuk Üniversitesi ailesine takdim ettik. Yapamayacağımız hiçbir işi önümüze koymadık. Rakamlarla, somut verilerle ve gerçek değerlendirmelerle hareket ettik ve seçim kitapçığımızda da bunları ilan ettik. Rüzgardan faydalanıp enerji üretmek, aşı üretmek, merkez laboratuarları kurmak, toplu konut inşa etmek, Avrupa ve dünyanın önde gelen üniversiteleriyle işbirliği yapmak, kültürel ve sanatsal etkinlikleri arttırmak, Teknokenti daha faal hale getirmek, Konya Vizyon 2023 adı verilen genel kalkınma projesine katkıda bulunmak, AR-GE ve inovasyon çalışmalarının hızını arttırmak ve daha birçok projemiz; bugün ülkemizin çeşitli yerlerinde uygulanan şeylerdir. Selçuk Üniversitesi olarak bunları biz de yapacağız. Hem de en iyisini yapacağız.” dedi.

Konya’yı İç Anadolu Bölgesinin amiral gemisi olarak gördüklerini belirten Şahin, “Devletimizin de destek verdiği Konya’yı bilimsel, kültürel ve ekonomik bir üs yapma idealini gerçekleştirmek yolunda, bu şehrin bilim merkezi olarak bize, Selçuk Üniversitesine çok iş düşmektedir. Bizler, bu sorumluluğun ağırlığını da omuzlarımızda hissediyoruz. Konya bize çok şey verdi. Bizim de Konya’ya verecek çok şeyimiz var. Konya ve Üniversitemiz el ele verecek, geleceğimizi beraber inşa edeceğiz.” dedi.

Son olarak seçimde oy kullanacak olan öğretim üyelerine seslenen Şahin, “Bize oy veren, vermeyen bütün akademisyen arkadaşlarıma, sağlıklı, sorunsuz ve ilkeli tavırlarından dolayı teşekkür ederim. Selçuk Üniversitesine yakışan bir seçim süreci yaşadık. Öyle ümit ediyorum ki sonuç herkes için hayırlı olur” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA