• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlıkta şiddet ve cinayet son bulsun
20 Nisan 2012 Cuma 10:23

'Sağlıkta şiddet ve cinayet son bulsun'

Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Hamza Olgun, Sağlıkta yaşanan şiddet Gaziantepte cinayete dönüştü.
Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Hamza Olgun, “Sağlıkta yaşanan şiddet Gaziantep’te cinayete dönüştü. Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet hastanesi'nde görevli Dr. Ersin Arslan gencecik yaşta servisteki odasında bir hasta yakını tarafından katledildi.  Merhum doktorumuz Ersin Arslan’a Allah’tan rahmet kederli ailesine sabır diliyoruz. Tüm sağlık camiasının başı sağ olsun.”dedi.
 
Sağlıkta şiddet ve Cinayetlere bir an önce son verilmesi için çalışmaların ve gerekli önlemlerin alınmasını isteyen Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Hamza Olgun “ Sözlü şiddet, darp derken Gaziantep’te artık şiddet yerini katliama bırakması vahametin boyutunu anlatmaya yeterlidir. Sağlıkta şiddetin, cinayetin önüne geçmek için ne zaman tedbir alınacak merak ediyoruz
 
Türk Sağlık-Sen üyeleri yaşanan bu vahşete dikkat çekmek ve sağlıkta şiddete tepki göstermek amacıyla cinayetin yaşandığı Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde iki gün iş bırakıyorlar. Artık bir an önce sağlık kurum ve kuruluşlarında gerekli önlemler alınmalıdır. Güvenli ve huzurlu bir yerde görev yapmak sağlık çalışanlarının hakkıdır.  Yöneticilerimiz bu konuda duyarlı olmalı, çalışanlara yapılacak bu tür saldırıların önüne geçmek veya bu saldırıları engellemek için gerekli önlemleri almalıdırlar.
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin asgariye indirilmesi bakımından daha caydırıcı ve etkin cezaların yer aldığı bir mevzuat değişikliğine gidilmesi için Türk Sağlık-Sen olarak Sağlık Bakanlığı'nın girişimlerde bulunması istedik. Bu amaçla Sağlık Bakanlığı’na başvurumuzu da yaptık. Bakanlıkla tüm sivil toplum örgütlerinin bir araya getirilerek ortak bir çalışma yapılmasını istedik. Fakat ne yazık ki şimdiye kadar somut bir adım atılmadı. Gaziantep’te yaşanan bu vahim olay sonrasında artık herkes şapkasını önüne koymalı, düşünmeli ve harekete geçmelidir.
 
Özellikle vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi için yoğunu bir çalışma yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Televizyonlarda kamu spotlarından, hastanelerde hasta ve hasta yakınlarına sağlıkta şiddetle ilgili broşürler verilmesi gibi sosyal çalışmalar gerçekleştirilmelidir. Artık sağlıkta şiddetin ve cinayetin son bulmasını istiyoruz.”dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA