• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık Meslek Lisesi büyük ilgi görüyor
10 Ağustos 2012 Cuma 13:41

Sağlık Meslek Lisesi büyük ilgi görüyor

Lokman Hekim Eğitim Kurumları'nın ve Özel Konya Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin Kurucusu Recep KIRIM, yaptığı açıklamada...
Lokman Hekim Eğitim Kurumları'nın ve Özel Konya Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin Kurucusu Recep KIRIM, yaptığı açıklamada " 2011 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı yasa ile kurduğumuz okulumuz öğrenciler ve velilerinden büyük ilgi gördü, diyerek açıklamasında şu görüşlere yer verdi.
       “İnsanımıza sağlık alanında en iyi hizmeti verecek elemanları yetiştirmek ve onları genç yaşlarında hayata hazırlamak düşüncesiyle geçen yıl Konya’da açtığımız sağlık meslek lisemiz öğrencilerden ve velilerden büyük ilgi gördü. Konya dışından gelerek okulumuza kayıt yaptıran öğrencilerimizin ilgisi bizleri diğer vilayetlerimize de okul açmamız yönünde teşvik etti. Bundan dolayı, bu yılda İzmir Gaziemir Sarnıç’ta ikinci bir Sağlık Meslek Lisemizi faaliyete geçireceğiz. Okullarımızda; Hemşirelik, Acil Tıp Teknisyenliği, Anestezi ve Reanimasyon Teknisyenliği bölümleri bulunacaktır.
      Sağlık sektöründe yaşanan güzel gelişmeleri halkımız yakından takip etmekte ve görmektedir. Resmi ve özel sağlık kuruluşlarının sayılarının her geçen gün artması, sektörde; özellikle Hemşirelik ve Acil tıp teknisyenliği alanlarında sağlık personeli eleman sıkıntısını gündeme getirmektedir. Okullarımıza kayıt olan öğrencilerimiz 4 yıl sonra mesleği ve işi hazır olarak okullarımızdan mezun olacaklardır. Ön lisans ve lisans mezunlarının artmasıyla birlikte lise mezunlarının iş bulma imkanlarının neredeyse azaldığı bir dönemde yüksek maaşla işe başlama garantisi olan sağlık meslek liselerimiz, öğrenciler ve velilerimiz için umut kapısı haline geldi. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz isterlerse yüksekokul veya fakültelere de devam ederek kariyerlerine katkı yapabileceklerdir.
       Toplumda saygınlığı olan bir mesleğe sahip olabilmek, Sağlık sektöründe iyi koşullarda ve yüksek ücretle çalışabilmek için öğrenci ve velilerin sağlık meslek lisemizi yakından tanımalarını ve çocuklarının geleceğine ondan sonra karar vermelerini tavsiye ederim.” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA