• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlığı Geliştirme Projesi belgeleri verildi
19 Nisan 2011 Salı 15:15

'Sağlığı Geliştirme Projesi' belgeleri verildi

KARMEK KURSİYERLERİNE SAĞLIĞI GELİŞTİRME PROJESİ KATILIM BELGELERİ VERİLDİ

Karatay Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ile ortaklaşa düzenlenerek Karatay Meslek Edindirme Kursları’nda eğitim gören kursiyerlere yönelik yaklaşık iki aydır devam eden “Sağlığı Geliştirme Projesi ” eğitim programlarının sona ermesiyle kursiyer ve öğretim görevlilerine katılım ve teşekkür belgeleri törenle verildi.

Karatay Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen belge dağıtım törenine Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Aliye Mavili Aktaş, Öğretim görevlileri, KARMEK Öğretmenleri ve Kursiyerler katıldı. Törende ilk olarak söz alan Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Aliye Mavili Aktaş, kendilerine böyle bir imkanı sağlayan Karatay Belediyesine teşekkür ederek 250’yi aşkın kursiyerin Sağlığı Geliştirme Projesi ile değişim ve dönüşümle güçlendiğini söyledi. Aktaş, bu projede önemli olan yaşam boyu öğrenmenin, hepimiz için temel prensip olduğuna inandığını sözlerine ekledi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise konuşmasında Öğretim görevlilerine gayretlerinden dolayı teşekkür ederek KARMEK kursiyerlerine sadece el sanatları olarak eğitim verilmediğini çeşitli projelerle önemli konularda da eğitimlerin devam ettiğini söyledi. Her sene sürdürülen bu tür eğitimlerin 2011 yılı itibariyle daha geniş kapsamlı yapıldığını belirten Hançerli, bu eğitimlerin “Genel Sağlık Modülü, Ergen Sağlığı Modülü ve Evlilik Öncesi Hazırlık Modülü” olmak üzere üç konu başlığı altında programlanarak verildiğini ifade etti. Ortaklaşa yürütülen sağlığı geliştirme projesinin topluma katkı sağlayan yararlı ve önemli bir proje olduğunu vurgulayan Hançerli, KARMEK kursiyerlerine yönelik sadece eğitim değil, sosyal aktiviteler yönünde yapılan çalışmaların da devam ettiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Aliye Mavili Aktaş ve “Sağlığı Geliştirme Projesi ” proje koordinatörü Fatma Taş’a Karatay Belediye başkanı Mehmet Hançerli tarafından plaket verilirken, eğitimlerde görev alan 19 öğretim görevlisine de teşekkür plaketi verildi. Ayrıca eğitimlere katılan KARMEK kursiyerlerine de katılım belgeleri törene katılan davetliler tarafından verildi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA