• Konya30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saç Ekiminin Zararı Var Mı?
13 Temmuz 2021 Salı 17:05

Saç Ekiminin Zararı Var Mı?

Saç Ekiminin Zararı Var Mı?

Her operasyonda riskler olduğu gibi saç ekiminin de riskleri mevcuttur. Riskleri en aza indirgemek adına en iyi saç ekim yöntemi kullanılmalı ve son teknolojiden yararlanılmalıdır. Kullanılan teknikle beraber tekniği kimin kullandığı yani saç ekimini kimin yaptığı da çok önemlidir.

Uzman olmayan kişilerce yapılacak bir saç ekiminin elbette ki zararları vardır. Komplikasyon oranı çok yüksek olacaktır. Özellikle de en iyi saç ekim merkezi ve fiyatları ile ilgili araştırma yapmadan rastgele bir merkezde saç ekimi yaptırmaya kalkışırsanız riskli bir eylemde bulunmuş olursunuz. Steril olmayan ortamlarda yapılacak saç ekimi tedavileri de ne yazık ki kişinin sağlığını büyük oranda olumsuz etkilemektedir.

 

Oluşabilecek zararlar arasında;

  • Kanamalar
  • Baş ağrısı
  • Acı
  • Para ve zaman kaybı
  • Var olan saçların kaybedilmesi gibi maddeler sıralanabilir.

Saç ekiminin zararlı olup olmadığını bir örnekle açıklayacak olursak; ameliyatları nasıl ki kasaplar değil bu işin eğitimini almış olan uzmanlar uyguluyorsa aynı o şekilde saç ekiminde de uzmanlar yaptığı takdirde riskler ve olumsuzluklar en aza indirgenecektir. Saç ekiminin zararlı olup olmadığı en iyi saç ekim merkezleri tarafından yapılıp yapılmadığı ile doğrudan ilgilidir.  İyi bir araştırma ile saç ekiminin faydalarından yararlanan insanlar arasına siz de katılabilirsiniz.

Saç Ekiminin Faydaları

Tamamen kendi saç kökleriniz kullanıldığı için tamamıyla doğal bir görünüme kavuşursunuz. Duygusal ve psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissetmeniz de olumlu getirilerinden biridir. Birçok insan saçının dökülmesi sebebiyle özgüven eksikliği yaşamaktadır. Kaybettiğiniz özgüveni geri kazanmanız açısından da saç ekimi faydalı olacaktır.

Saç ekiminin faydalarını aslında saç ekimi yaptırıp değişimi keşfetmiş olanlar çok daha iyi bilmektedir. Damdan düşenin halini damdan düşen anlar misali saç problemi olan birini de saç problemleri yaşamış olan insanlar anlayacaktır. Saç ekimine karar verip saç ekimi fiyatları ve en iyi saç ekim merkezlerihakkında araştırma yaptıktan sonra saç ektirme şansına sahip olursanız bütün çabalarınıza değdiğini o zaman anlayabilirsiniz. Yakınlarınızda saç ekimi yaptırmış birileri varsa onlara danışmanız da sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Saç Ekimi ve Protez Saç Arasındaki Farklar

Son zamanlarda saçı azalmış olan bireylerin kullandığı yöntemlerden biri de protez saçtır. Ancak kalıcı çözüm sunmamakta ve tam anlamıyla doğal gözükmemektedir. Protez saçın zararları tartışılabilir ancak saç ekimi kalıcılık ve doğallık anlamında protez saçı geride bırakmaktadır. Protez saçta sürekli olarak düzenli yapılması gereken bir eylem varken, saç ekimi en fazla birkaç seansta yapılıp tamamlanmakta ve ömür boyu kalıcılığı sürmektedir.

Protez saç yönteminde kişinin kendi saçı değil adı üzerinde protez bir saç kullanılmaktadır. Protez saç kısa zamanlı bir çözüm sunarken en iyi saç ekim merkezleri tarafından yapılan saç ekimi ömürlük çözüm sunar. Ancak hiç saçınız kalmamışsa ya da saç ekimine uygun değilseniz (saç ekim merkezinde yapılan tahlillerin sonuçlarına göre) protez saç da günü kurtarabilir. Sağlıcakla kalın..

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA