• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sabah ve 3B Dershanelerinden SBS başarısı
12 Temmuz 2012 Perşembe 22:07

Sabah ve 3B Dershaneleri'nden SBS başarısı

Seviye Belirleme Sınavında Sabah Derhanesinden 13 öğrenci 100 sorunun tamamını doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı.
Seviye Belirleme Sınavı’nda Sabah Derhanesi’nden 13 öğrenci 100 sorunun tamamını doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı. İlköğretim 6. Sınıf ve 7. Sınıf SBS sınavlarında tam puan alan dershane öğrencilerinden Asena Gökçe Özyiğit Türkiye birinciliğini elde etti.
İlköğretim 8. Sınıf Seviye Belirleme (SBS) sınavının açıklanmasıyla birlikte Türkiye şampiyonları da belli oldu. Sabah Dershanesi’nin 13 öğrencisi 100 soruya da doğru cevap vererek 500 tam puanla Türkiye birinciliğini elde ettiler. Öğrenciler ve aileleri, şampiyonluklarını dershanede bir araya gelerek kutladılar.
 
Sabah Dershanesi Genel Müdür Vekili Ahmet Şanlı, dershanede yaptığı basın açıklamasında dershanenin yalnızca SBS de değil, YGS sınavında da Türkiye birincisi çıkardığını hatırlattı. YGS 2012’ye Sabah Dershanesi’nde hazırlanan Büyükkoyuncu Fen Lisesi öğrencisi Abdullah Coşkun’un soruların tamamını doğru cevaplayarak Tüm alanlarda Türkiye birincisi olduğunu hatırlattı. Şanlı, SBS sınavında ise 13 dershane öğrencisinin soruların hepsini doğru cevaplayarak Türkiye birinciliğini elde ettiklerini söyledi.
 
Konya Cengiz Topel İlköğretim Okulu’ndan mezun olan ve SBS Türkiye birinciliğini elde eden Asena Gökçe Özyiğit, eğitimine Meram Fen Lisesi’nde devam etmek istediğini dile getirdi. Sabah Dershanesi’nde 13 arkadaşıyla birlikte Türkiye birinciliğini elde ettiğini aktaran Özyiğit, “Başarımızı dershanemizin hocalarına bize verdiği desteğe borçluyuz. Bizi çok planlı çalıştırdılar. Desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemediler. O yüzden hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Benim diğer arkadaşlarımın yerine bulunma sebebim 6. Ve 7. Sınıf SBS sınavlarında ortalamamın daha yüksek olması.” şeklinde konuştu.
 
Bir başarı da 3B Dershanesi'nden
 
Bir başarı haberi de 3B Dershanesi'nden geldi. 3B Dershanesi'nden Esma Sayın isimli öğrenci tüm soruları doğru cevaplayıp tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan 3B Dershaneleri Eğitim Koordinatörü Mevlüt Acar başarının tesadüf olmadığını bu başarıyı herkesin koordineli ve azimli bir şekilde çalışmasının bir neticesi olduğunu söyledi. Mevlüt Acar konuşmasına şöyle devam etti: "Malum olduğu üzere kuruluşundan bu yana çok kısa bir zaman geçmesine rağmen doğru bir yapılanma ile yola çıkan dershanemiz yoğun bir teveccühe mazhar olmuş ve gelinen bu noktada elde edilen başarılar bu teveccühün boşa çıkmadığını göstermiştir ki bu da bizi ziyadesiyle memnun etmektedir. İlk yılımızda elde ettiğimiz Konya 1’nciliği ve %90 a varan yerleştirme başarısını bu yıl bir adım daha öteye götürerek SBS Türkiye 1’nciliği ile taçlandırmış bulunmaktayız. 9
Haziran 2012’de yapılan 8. Sınıflar SBS’ de soruların tamamını doğru cevaplayan 3B Dershanesi öğrencisi Esma Sayın Türkiye 1’nciliğini elde etmiş, 500 tam puan almıştır. Elde edilen bu başarı vesilesiyle öğrencimiz Esma Sayın’a, 3B dershanemizin değerli öğretmenlerine, öğrencimizin okuluna ve ailesine teşekkür ederiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA