• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saadet Partisine yakışan AK Parti ile birlik yapmaktır
01 Mart 2015 Pazar 16:22

Saadet Partisi'ne yakışan AK Parti ile birlik yapmaktır

28 şubatın en çok konuşulan isimlerinden Şevki Yılmaz “Erbakan Hoca’yı üç defa yasaklayanların yanında olmalarından milletimiz rahatsızdır. ''

Saadet Partisi için milletin istediği yerde nöbet tutmuyor diyen Yılmaz, Saadet Partililere çağrıda bulundu. “Erbakan Hoca’yı üç defa yasaklayanların yanında olmalarından milletimiz rahatsızdır. Saadet partisine yakışan AK Parti ile birlik yapmaktır. Ben bunu tavsiye ediyorum. Bizim en büyük eksikliğimiz milli muhalefetimizin olmamasıdır. Türkiyedeki muhalefet nifak muhalefetidir. İstemeyuz.. Yeniçeri muhalefeti bu. Köprü istemeyiz, havaalanı, otoban istemeyiz, böyle akılsız muhalefet olur mu? Muhalefet dediğini yapılan hizmeti az görür. Bir Marmaray yetmez, birkaç Marmaray lazım, 3 havaalanı yetmez, daha fazla lazım demesi lazım. Gezi parkında iki üç ağaç için Türkiye’yi ayağa kaldırdılar. Ne dedi Gezi parkı gençleri? Köprü istemiyoruz, havaalanı istemiyoruz. Senin istemediğini Amerikalı da, Alman da, Fransız da istemiyor. Sen onların tercumanı olacağına milletin tercümanı ol. Yok etme muhalefeti var. AK Parti’nin en büyük sıkıntısı milli muhalefetinin olmayışıdır. Saadet Partisi, Birlik Partisi benzer çizgide partiler bu milli muhalefeti mecliste oluşturabilirler. Bu da AK Parti ile savaş yaparak değil barış yaparak olur.

HZ YUSUF’U AMERİKA DEĞİL KARDEŞLERİ KUYUYA ATTI

Şevki Yılmaz Paralel yapı ile mücadele konusunda İslam tarihinden çarpıcı örnekler verdi: “Sırf hükümeti devirmek için, düşmanımın düşmanı dostumdur kabilinden şeylere üzülüyoruz. Bunların hepsi hasetten kaynaklanmıştır. Hz. Yusuf’u Amerikalılar kuyuya atmadı, Peygamberin çocukları, kardeşleri kuyuya attı. Hz. Ali’yi şehit edenler geceleri teheccüte kalkan ama aklını kiraya vermiş insanlardı. Onlara göre Hz. Ali hakem kabul ederek kafir olmuştu. O gün Hz. Ali’yi kafir gören (haşa) kafa bugün sana bana Cumhurbaşkanına Başbakana saldırmaz mı? Hz. Hüseyin’i Kerbela’da Yezid melunun tuzağı ile şehit edenlerde namaza gelen insanlar. Aklını kiraya verirseniz gider Hindistan’da ineğe de mürit olursunuz, ite de, ata da, sineğe de mürit olursunuz. Nefsi yaklaşmayalım. Türkiye dün nerdeydi, bugun nereye geldi?

TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR BÖLMEK İSTEYEN KALLEŞTİR

Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz çözüm süreci ile ilgili şöyle konuştu: “Çözüm süreci olmasaydı, Suriye tuzağını bir düşünün neler olurdu? Barış Müslümanların istediği bir şeydir. Barıştan savaştan rant sağlayanlar rahatsız olur. Kim gençleri yerin altına, silaha çağırıyorsa, o ya gafildir ya haindir. Bizim dinimiz barıştır. Bakın hiçbir peygamber kendine teklif edilen barışı reddedemez. Hudeybiye anlaşması bu nedenle olmuştur. Barışta hayır vardır. Barışı bozan kendi tuzağına kendi düşer. Kavga ile savaş ile Türkiye nasıl kalkınır? Bütçesinin %30 unun doğudaki kavgaya ayıran bir Türkiye nasıl kalkınacak? Biz barışın bereketlerini Marmaray olarak havaalanı olarak görüyoruz. Türk kürt kardeştir. Alevi suni kardeştir. Bölmek isteyenler kalleştir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA