• Konya20 °C

Hakan Bahçeci

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ruhumun Dehlizlerinden Aforizmalar

02 Nisan 2010 17:07

Karanlık insanın en hızlı ulaşabileceği yer olsa gerek. Gözlerini kapattığın an karanlıktasın.

 İçinde barındırdığın dünya, sahip olduğun tek cumhuriyet. Yönetim biçimi senin elinde. Krallıkta sensin, yönetilen de.
 
 Gülmeye karar verdiğin zaman, emrinle harekete geçen ve karşındakine gönderdiğin mesajlar senin kastettiklerinden farlı algılanabilir.
 
 Anlaşılmadığını düşünüyorsun değil mi bazen? Bir tek sen değilsin korkmak aynı çıkmaza düşen. Oysa insanlar anladıkları kadar değil inandıkları kadar varlar.
 
 Yüreğini ezen ve cenderedeymiş gibi hissettiren nedir? Bir cevap aramana gerek yok. Eğer bir fırtına çıkmışsa ve yelkensiz bir gemide yol alman gerekiyorsa, yüreğinin ezilmesi hiçbir şeydir.
 
 İsyan etmek, çözüm değil sen de biliyorsun. Fakat isyan edebilme cesaretini hiçbir zaman kaybetme. Düştüğün karanlıklarda seni ayakta tutabilecek duygu isyan etme gücündür.
 
 Öfken, kontrolden çıktığı zaman, dinmesini bekle, büyük bir yıkım yaşadığını fark edeceksin. Viran kalmış gönül yurdunda, geriye dönüp çalacağın bir kapı kalmayacaktır. Öfken yoksa daha büyük tehlikedesin oysa.
 
 Susmak, kaçıştır kimi zaman. Nereden nereye kaçacağını iyi tespit et ama. Plansız programsız yap bunu. Konuşmak için uzun ve karmaşık planlar hazırla. Susmak için değil ama. Susunca da anlaşabileceğin birileri varsa korkma, devam et susmaya.
 
 Yıkıldığını ve bittiğini hissettiğin anlar olacak. Uzattığın eline zehirli sarmaşıklar dolanabilir belki, kim bilir sana uzatılan bir kadeh zehirdir. Çaresizlik içinde kalmak bir kadeh zehirden daha acı vericidir.
 
 Söylemek istediklerin ve söyleyemediklerinin toplamı, dudaklarınla hapsedilmiştir. Çıkanlar düşlerini bölen ve doğrularınla çarptığın kadardır. Hiçlikle çarparsan elde kalan büyük bir sıfır olacağına göre, kapladığın alanın bir diğerinden az olmayacağını unutma.
 
 Hercümerç olursun böyle işte, uçurumun kenarında, uzatılan bir el yoktur, düşersin ve düşeceğin yer elini uzatacak kadar yakındır ancak düşmeyi bitiremezsin. Yukarı bak, gözlerin kapalı ise ışığa ulaşmak yine senin elinde, haydi aç gözlerini…

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA