• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rotaları Filistin, yükleri özgürlük!
31 Mart 2010 Çarşamba 14:03

Rotaları Filistin, yükleri özgürlük!

İHH ve AYDER Yetkilileri MÜSİAD Konya Şubesini ziyaret ederek, Başkan Aslan Korkmaz ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştüler.
İHH ve AYDER Yetkilileri MÜSİAD Konya Şubesi’ni ziyaret ederek, Başkan Aslan Korkmaz ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştüler.
 
 İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) yetkilileri MÜSİAD Konya Şubesi’ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Korkmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştüler. Yapılan ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Korkmaz, İHH ve AYDER’e her zaman için kardeş kuruluş gözüyle baktıklarını ifade ederek şunları söyledi: İHH ve AYDER’in insanlık için yaptıkları takdire şayandır. Gerçekleştirilen projeler insanlık namına büyük kazançlardır. Biz MÜSİAD olarak her zaman yapılan faaliyetleri yakından takip ederek destek olduk ve bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz” dedi. Özellikle Gazze için yapılanların insanlık adına bir onur ve görev olduğuna da değinen Korkmaz; “Gazze için bugüne dek çok şey yaptınız ve yapmaya da devam ediyorsunuz. Nisan ayında Gazze’ye götüreceğiniz gemi çalışmaları yine takdire şayandır. Biz de MÜSİAD olarak bu konuda elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız” dedi.
 
 İHH Konya Şube Başkanı Hidayet Yılmaz ise; “Gazze için elinden geleni ardına koymamış MÜSİAD’ı yanımızda hissetmekten çok mutluyuz. Yakın zamanda Gazze’ye ilaç yardımında bulunduğunuzu biliyoruz. Şimdi de Gazze’ye gemi konvoyu için yardımda bulunmanızı sizlerden talep ediyoruz. Nisan ayında gerçekleştireceğimiz -Rotamız Filistin Yükümüz Özgürlük- gemi konvoyu için hazırlıklarımızı tamamlama aşamasına geldik. Filistin’e yardım götürüyoruz. Gazze’lilere özgürlük için umut vermeye, “Yalnız Değilsiniz!” demeye gidiyoruz. Uluslararası bir katılımla bugüne kadar Filistin’e giden en büyük yardım filosu ile tıbbi cihaz, ilaç, gıda ve inşaat malzemeleri götürüyoruz. Bizler İsrail’i ve tüm yandaşlarını bu katliam sebebiyle kınamaktan öte yapılabilecek işler olduğuna inanıyoruz. Bu yılın başında karayolu ile ambargonun delinmesi için “Filistin’e Yol Açık” konvoyu oluşturan İHH benzer bir çalışmayı bu kez deniz yoluyla gerçekleştirecek. Avrupa’dan da çok sayıda gemiyle gönüllü aktivistlerin katılacağı gemi kampanyasında hatırı sayılır oranda insani yardım malzemesinin yanı sıra Gazze’de önemli önemli ihtiyaçlardan biri haline gelen inşaat malzemeleri de bulunuyor” dedi. Yılmaz, Filistin’de İsrail’in yok etmeye çalıştığı hayatın yeniden inşasında önemli bir paya sahip olan inşaat malzemelerinin önemine değinerek şunları söyledi: “Bir yandan temel alt yapı kurumlarının inşa edilmesinde diğer yandan barınma sorunu bulunan binlerce Filistinli fakir ailenin iskanında can simidi olacak. Organizasyon boyunca bir yandan bölgede ihtiyaç hissedilen yardım malzemeleri toplanacak, diğer yandan bu yardım malzemelerinin Gazze’ye ulaştırılması için gemilerle bir yardım koridoru açılacaktır” diyen İHH Konya Şube Başkanı Hidayet Yılmaz bu organizasyon için tüm halkı desteğe davet etti.
 
 AYDER Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Erdin ise 10 gemi hedeflediklerini belirterek, “uluslararası düzeyde 10 gemi hedefledik. Bunun 7’si yurtdışından 3’ü ise ülkemizden olacak. Çok şükür ki şuan da 3 gemimizi de almış bulunmaktayız. Ancak halkımızdan isteğimiz Gazze için yola çıkacak ve özgürlük götürecek bu gemilerin içinin doldurulmasıdır. Tıbbi Malzemeler, İnşaat Malzemeleri, Gıda ve Nakdi yardımda bulunabilecek tüm halkımızdan bu noktada duyarlılık bekliyoruz” dedi. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA