• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ridadan, anlamlı ödül töreni
04 Mayıs 2012 Cuma 12:32

Rida'dan, anlamlı ödül töreni

Rida Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneğinin Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Konya merkezde 50den fazla okulda gerçekleştirdiği ve isteyen öğrencilerin katıldığı sınav tamamlandı.

Rida Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği’nin Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Konya merkezde 50’den fazla okulda gerçekleştirdiği ve isteyen öğrencilerin katıldığı sınav tamamlandı. Hz. Peygamber Efendimizin hayatını içeren sınavda dereceye giren öğrencilere ödülü, 5 Mayıs 2012 Cumartesi günü düzenlenen törenle verilecek.

Hz. Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında 14-20 Nisan tarihleri arasında coşkuyla kutlandı. Rida Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği de etkinlikler çerçevesinde ilköğretim öğrencilerine yönelik kapsamlı bir program düzenledi. Yetim Projesinde RİDA’ya destek veren gönüllü öğretmenlerin özverili çalışmaları sonunda hazırlanan “Ev Okulu” ve “Rida Çocuk Kitaplığı Dizisi - 1” Konya merkez ilçelerindeki 56 ilköğretim okulunda ücretsiz olarak dağıtıldı. Basımını Merkez Selçuklu Belediyesinin üstlendiği yaklaşık 35 bin kitabı alan öğrencilerden arzu edenler, gönüllü öğretmenlerin gözetiminde 2 Mayıs 2012 Çarşamba günü sınava tabi tutuldu. Konuyla ilgili dernek binasında bir basın toplantısı düzenleyen Rida Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, çalışmanın amacıyla ilgili; “Hz. Peygamber (S.A.V.)Efendimizin hayatını içeren kitapla amacımız, ilköğretim çağındaki öğrencilerin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri ile ilgili bilgilerini ölçmenin yanında mantık, akıl yürütme ve yorum gücünü ölçmek, öğrencilerin performansları ile öğrencilerin ders çalışma motivasyonlarını artırıp, geliştirilmesiydi. İlköğretim 3, 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan kitaba hem öğrenci hem öğretmen hem de velilerimizin gösterdiği yoğun ilgi, Rida olarak bizleri son derece memnun etmiştir” dedi. Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Harun Nükte ve projenin mimarlarından öğretmen Zafer Karakuş’unda hazır bulunduğu toplantıda yaklaşık 1 aylık bir süreyi kapsayan çalışma sonunda 2 Mayıs 2012 tarihinde isteyen öğrencileri dağıtılan kitaplardan sınava tabi tuttuklarını ifade eden Şahin, yaklaşık 35 bin öğrencinin katıldığı sınavlarda başarı grafiğinin yüksek çıkmasının kendilerini sevindirdiği kaydetti. Gelenek haline getirmeyi düşündükleri projeyi bir sonra ki yıl kapsama alanı daha geniş tutacaklarının kaydeden Şahin, konuşmasının sonunda; 5 Mayıs 2012 Cumartesi günü saat 17.00-19.00 arasında Konevi Kültür Merkezinde gerçekleştirecekleri ödül törenine tüm Konyalıları davet etti.

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA